Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter
Artulino na Google+

Projekt: Monster

Projekt: Monster

Robert Hawkins (Michael Stahl-David) wyjeżdża wkrótce do Japonii, dostał awans i ma tam pracować jako wiceprezes – nie wiadomo konkretnie czego. Jego przyjaciele postanawiają urządzić mu pożegnalne przyjęcie. Aby mógł ich wspominać postanawiają nagrać mu video w którym składają mu życzenia, a uwiecznione przy okazji przyjęcie będzie miłym dla niego dodatkiem. Podczas przyjęcia następuje wstrząs – podobny jak przy trzęsieniu ziemi. Jest to dość niecodzienne, bo akcja dzieje się w Nowym Jorku.

Cena strachu

Cena strachu

W małym urugwajskim miasteczku - Las Piedras przebywa grupa uchodźców z Europy. Przybyli tu z różnych powodów, ale przeważa ten, że uciekli od problemów, które sobie narobili w swych ojczyznach. Żyją w skrajnej nędzy. Miasteczko nie należy do najbogatszych, można by napisać, że gdyby ludzie kaczek nie zjedli, to rzucały by one mieszkańcom chleb. :-) Obcokrajowcy nie są darzeni sympatią miejscowych – zresztą i vice versa. Byli europejczycy są jak gdyby więźniami – jedyną drogą jaką można się dostać do miasteczka jest samolot, ale bilety na niego są bardzo, bardzo kosztowne – najtańszy który niewiele zmieni, to koszt 100 dolarów.

Wiatr i Woda w Gdyni

Wiatr i Woda w Gdyni

Upłynęło wiele wody w rzece Elbląg od naszego ostatniego wyjazdu. Razem z Alą stwierdziliśmy, że dość tego i postanowiliśmy gdzieś pojechać. Jako, że w nieodległej Gdyni odbywały się targi „Wiatr i Woda” (akurat coś dla takich szczurów lądowych jak my), na cel kolejnego naszego wyjazdu padła właśnie Gdynia. Jednak ten wyjazd miał być inny, do naszej dwójki dołączył młody, 11 miesięczny Andrzej. Miała to być jego pierwsza odyseja, pierwsze spotkanie z innym miastem, morzem, a przede wszystkim z… pociągiem.

Raport z Europy

Raport z Europy

Najdalszym miejscem do którego dotarł człowiek jest Księżyc. Owszem dalej wysłaliśmy różnego rodzaju sondy, ale osobiście najdalej byliśmy właśnie na naszym satelicie. Teraz to się zmieni, planowana jest misja na Europę, jeden z księżyców Jowisza. Zadaniem sześcioosobowej załogi jest sprawdzenie przypuszczeń naukowców dotyczących możliwości istnienia jakiejś prymitywnej formy życia. Warunki do jego powstania są spełnione – jest woda i źródło ciepła – najprawdopodobniej pochodzenia wulkanicznego.

Granica lodu. Douglas Preston, Lincoln Child

Granica lodu. Douglas Preston, Lincoln Child

Na dalekim południu, na rubieżach Chille, na jednej z wysp leżących tuż przy Przylądku Horn, pewien śmiałek przeprowadza poszukiwania. Co może być ciekawego na zamarzniętym kawałku skały nieopodal Antarktydy. Wydaje się, że właśnie… skały. Nestor nie szuka jednak ani złota, ani diamentów, czy bardziej pospolitych minerałów, takich jak żelazo. On szuka czegoś niesamowitego. W pewnym momencie odsłania kawałek gruntu, znajduje to coś i… umiera. Coś tajemniczego - jakiś błysk go zabija.

Ciemna Gwiazda

Ciemna Gwiazda

Człowiek sięgnął gwiazd. Kolonizuje nowe planety, odkrywa nieznane przestrzenie pozaziemskie, bada nowe formy życia. Jednak życie w kosmosie jest pełne niebezpieczeństw, być może niespodziewana dehermetyzacja statku, rój meteorów, może jakiś obcy. Jednak największym chyba niebezpieczeństwem są planety. Nie, nie życie i warunki na nich zastane, po prostu planety.

Test pilota Pirxa

Test pilota Pirxa

Wielki koncern elektroniczny chce wprowadzić na rynek swój najnowszy i najdoskonalszy produkt – robota, a w zasadzie androida, tak zwanego „nieliniowieca skończonego”. Owe androidy są prawie tacy sami jak ludzie – wyglądają jak my, jedzą, piją i hmmm pozbywają się tego. Mają coś co przypomina krew – po zranieniu krwawią. Tylko dokładne i szczegółowe badanie może określić czy są ludźmi. Firma razem z UNESCO postanawia poddać je testowi. Potrzebny jest ktoś aby ten test przeprowadził.

Szpital kosmiczny. James White

Szpital kosmiczny. James White

Sektor Dwunasty w kosmosie jest miejscem szczególnym. To właśnie w nim znajduje się najbardziej znana struktura. Przeznaczony do leczenia wielu, różnorodnych ras zamieszkujących całą, znaną galaktykę - Szpital Kosmiczny.

Prawda. Terry Pratchett

Prawda. Terry Pratchett

Krasnoludy, awanturnicza rasa o niewielkim wzroście, nadrabia to jednak bojowością, miłością do rodziny, piwa, a przede wszystkim złota. Przedstawiciele tej rasy są obdarzeni siłą i pomysłowością – to zdolni górnicy, rzemieślnicy i inżynierowie. Do największego z krasnoludzkich miast – Ankh-Morpork przybyła właśnie ich kolejna grupa. Przybyli z swoim najnowszym wynalazkiem – prasą. Nie stolarską, nie taką do prania, tylko prasą umożliwiającą druk. W Świecie Dysku pojawia się ruchoma czcionka.

Obcy z głębin

Obcy z głębin

Na głębokości 1,5 kilometra grupa ludzi dba o bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych Ameryki. Są dzielni i oddani, ale nie są żołnierkami – działają na zlecenie Marynarki Stanów Zjednoczonych. Ich zadaniem jest wybudowanie podwodnej wyrzutni rakiet balistycznych z głowicami atomowymi. Praca nie należy do łatwych, mają opóźnienie - ich kontrakt skończył się jakiś czas temu. Są już zmęczeni i mają dość tej pracy.

Piąty Elefant. Terry Pratchett

Piąty Elefant. Terry Pratchett

Przez niezmierzone otchłanie kosmosu leci Żółw. Jest wielki, olbrzymi, zwie się A’tuin. Na jego grzbiecie stoi pięć słoni. Trzymają one na swych grzbietach dysk, dysk na którym jest świat. Świat Dysku. Moment, PIĘĆ słoni, nie cztery? Na początku było pięć, ale według legendy jeden z nich spadł z A’tuina i z wielką prędkością uderzył w dysk. Jego siła upadku spowodowała powstanie słynnych, Übrewaldzikich złóż… tłuszczu. Tak, na Świecie Dysku tłuszcz jest, oprócz tradycyjnych sposobów, pozyskiwany metodami kopalnianymi.

Od Zmierzchu Do Świtu

Od Zmierzchu Do Świtu

Gdzieś w Teksasie. Dwoje bandytów - braci Gecko – ucieka po skoku na bank w Abiline. Są bardzo niebezpieczni, podczas napadu zabili 4 rangerów, 3 policjantów, jednego cywila. Mają kasjerkę jako zakładniczkę. Chcą przedostać się do Meksyku. Chwilowo jednak zatrzymują się na stacji benzynowej. Tam młodszemu z nich Richardowi (Quentin Tarantino), puszczają nerwy i wywiązuje się strzelanina. Do ich ofiar dołączają dwie kolejne. Sam Richard zostaje ranny w dłoń. Z zakładniczką w bagażniku złoczyńcy kontynuują ucieczkę.

Carpe Jugulum. Terry Pratchett

Carpe Jugulum. Terry Pratchett

W Lancre ma odbyć się ważna uroczystość – Dziecku Ich Królewskiej Mocy należy nadać imię. Król Vernce stara się być nowoczesny, czyta wolno, lecz dużo książek. Wie o powiązaniach politycznych i stara się utrzymywać ze wszystkimi sąsiadami dobre stosunki. Na uroczystość zaprasza przedstawicieli całej okolicy. Są wśród nich przedstawiciele z Überwaldu - wampiry.

Underworld: Przebudzenie

Underworld: Przebudzenie

Selene (Kate Beckinsale) i Michael są bezpieczni. Starszyzny wampirów już nie ma. Została zlikwidowana. Pojawia się jednak kolejny problem, przyszło nowe zagrożenie. Prawdę o wampirach i wilkołakach – o tym, że są to realne istoty, a nie fikcja literacka, czy filmowa – poznają zwykli ludzie. Pojawia się coraz więcej zarażonych (a może przekształconych?). Zostaje wprowadzony stan wyjątkowy. Na chorobę nie ma lekarstwa, więc zarażonych się… eliminuje.

Underworld: Bunt Lykanów

Underworld: Bunt Lykanów

Dwadzieścia lat temu dwaj bracia zostali przemienieni – jeden w wilkołaka, drugi w wampira. Jako że podobno, z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu (a w tych czasach, nie było fotografii), spokój potrwał tylko owe 20 lat. Wybuchła wojna między rasami wampirów i wilkołaków.

Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

Dwoje z trzech głównych wampirów - Amelia i Victor zostało skutecznie wyeliminowanych. Pozostał tylko jednak, Marcus (Tony Curran), jeden z synów Alexandra Corvinusa. To on stał się pierwszym wampirem. To on zmienił Selene (Kate Beckinsale) w wampirzycę. Selene uważa, że tylko on może teraz jej pomóc. Musi go jednak wybudzić z letargu. Nie podoba się to Kravenowi (Shane Brolly), który chce być przywódcą wampirów. Musi jednak zabić Marcusa, ma szansę zrobić to wyłącznie kiedy pierwszy wampir pogrążony jest w letargu.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19