Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter
Artulino na Google+

Underworld

Underworld

Między rasami wampirów, a wilkołaków, od chwili kiedy te rasy wynurzyły się z mroków niebytu, trwa wojna. Walka była niemal wyrównana, aż 6 wieków temu, największy przywódca Lykanów, Lucian (Michael Sheen) został w końcu zabity. Jego horda zostaje wyeliminowana i rozproszona. Jednak wampiry słono za to zapłaciły, z całej grupy atakujących przy życiu (wampiry żyją? Wydawało się mi że to nieumarli), pozostał tylko Kraven (Shane Brolly). Wojna jednak się nie zakończyła, trwa nadal.

Ostatni kontynent. Terry Pratchett

Ostatni kontynent. Terry Pratchett

Nie wesoło się dzieje na Niewidocznym Uniwersytecie. Znamienity członek grona profesorskiego jest chory. O ile kiedyś byłby to powód do radości – dla stojących niżej w hierarchii, to pod rządami Ridculliego jest to problem. Tym bardziej że nie ma chętnego na jego miejsce, a wszyscy uważają że jest to humanoid który najlepiej sprawdza się na obecnym stanowisku i nikt nie jest w stanie go zastąpić. Tak, bibliotekarz jest chory. Nie jest w stanie utrzymać – nie, nie moczu – swojej postaci, ta co chwila zmienia się. A to w leżak, a to w fotel. Jest sposób aby go wyleczyć, wystarczy magiczny rytuał, ale potrzeba to tego znajomości imienia pacjenta. Ten nie kwapi się aby je podać, jest jednak ktoś kto zna i może podać owe imię. Asystent bibliotekarza, „mag” Rincewind.

Pewnego razu w Meksyku

Pewnego razu w Meksyku

Po wsiach, miasteczkach i miastach krąży legenda. Opowiada o wojowniku z gitarą (Antonio Banderas), który zabija bez litości, jest prawdziwym profesjonalistą, samodzielnie wyczyścił już kilka miast. Nikt nie wie jak wygląda, ani dlaczego sieje śmierć. Wiadomo o nim tylko tyle że ma pomocnicę (Salma Hayek), kiedy mu kończy się amunicja wkracza ona - najbardziej zabójcza piękność jaką można spotkać. Walczył z generałem Emiliano Marquez'em Dziewczyna miała go zabić, ale on przeżył. Ktoś ich jednak dorwał, nie wiadomo czy generał, czy może kartele narkotykowe. Ale to wszystko powyżej podobno jest legendą. Ale jeżeli to prawa, to jest osobą która szuka człowiek w przeciwsłonecznych okularach - Jeffrey Sands (Johnny Depp).

Desperado

Desperado

Facet opowiada historię w barze - tajemniczy, wielki meksykanin (Antonio Banderas) wchodzi do baru. Jest cały czas w „cieniu” nie można zobaczyć jego twarzy. Zamawia… wodę. Chodzi z futerałem na gitarę, traktuje ją jak kobietę, delikatnie i pieszczotliwie. Mówi coś do barmana co go zdenerwowało. Słowem tym jest „Bucho”. Wybuchło zamieszanie. Tajemniczy człowiek wyciąga z futerału broń i masakruje ludzi z baru. Swą opowieścią wzbudza wielkie zaciekawienie, ale i jakby zasiewa ziarno strachu…

El Mariachi

El Mariachi

Gdzieś na krańcach Meksyku, w miejscu gdzie ptaki zawracają, znajduje się więzienie. Przebywa w nim Azul (Reinol Martinez). Lekko dziwny to więzień – posiada neseser, notatnik, i telefon komórkowy. Wygląda że nie tyle odsiaduje wyrok, tylko spokojnie pracuje. Jego sielankę zakłóca telefon od byłego już wspólnika – Mauricia. Azul nie jest tym zachwycony, pracowali wspólnie, ale tylko Azul trafił do więzienia. Mauricio wysłał kilku „gości” do Azula. Goście są uzbrojeni po zęby, nie będzie to raczej wizyta kurtuazyjna. Tym bardziej że Azul i reszta więźniów, również posiada broń. Oj, dziwne to więzienie. Policja po otrzymaniu argumentów finansowych niczego nie widzi i nie słyszy. Goście nie spodziewali się oporu, a mocno zirytowany Azul sam postanawia odwiedzić Mauricio, również z bronią. Trzyma ją w futerale od gitary.

Stardew Valley

Stardew Valley

Mam na imię Aeris i chciałabym podzielić się moimi refleksjami na temat życia. Wiem że to może górnolotnie brzmieć, ale poczytajcie. Po skończonej szkole znalazłam dobrze płatną pracę. W MegaCorp Joja Corporation! Czyż może być coś lepszego? Ależ to było szczęście! Praca w klimatyzowanym pomieszczeniu, przy komputerze, absolutnie nie wymagająca, rutynowa. Dzień w dzień taka sama. Owszem, korporacja sama ustalała kiedy są przerwy, był nieustanny monitoring, praca trwała wiele godzin. Z czasem stało się to jednak męczące. Kiedy miałam tego wszystkiego dość, przypomniałem sobie o zalakowanej kopercie którą dostałam od umierającego dziadka – miałam ją otworzyć „kiedy potrzebować będę zmiany”. Po jej otwarciu osłupiałam, dziadek zapisał mi swoją… farmę! Ja, mieszczuch na wsi? Choć w sumie to może rzeczywiście czas zmienić styl życia?

Wspaniały Świat

Wspaniały Świat

Po zakończeniu II Wojny Światowej żołnierze wracają do domu. Jest wśród nich Frank Harris (Brad Pitt). Oczekuje na niego matka, żony, ani nawet narzeczonej jeszcze się nie doczekał. Mieszkają oni gdzieś na terenach agrarnych, z dala od wielkomiejskiej cywilizacji. Frank z wojny przywiózł nowa „zabawkę” - wspaniałego stalowego rumaka – motor. Zabiera na pierwszą jazdę swoją mamę. Niestety, pomimo bezpiecznej, odpowiedzialnej jazdy mają wypadek – różne inne świry też korzystają z dróg. W wypadku ginie mama Franka, a on sam… znika.

Bogowie, honor, Ankh-Morpork. Terry Pratchett

Bogowie, honor, Ankh-Morpork. Terry Pratchett

Praca rybaka wydaje się być spokojna i odprężająca, owszem czasami walka z siłami natury jest trudna i niebezpieczna – sztormy, brak wiatru, szalone wieloryby. Czasami brak jest ryb do złowienia. Czasami to co zobaczą może spowodować bardzo poważny incydent polityczny, który może doprowadzić do ostateczności dwa narody – do wojny.

Labirynt

Labirynt

Młoda dziewczyna – Sarah (Jennifer Connelly) ćwiczy w plenerze rolę do jakiegoś przedstawiania. Jest tak tym podekscytowana, że traci rachubę czasu i spóźnia się z powrotem do domu. Dostaje za to niezłą burę od macochy – rodzice Sarah mieli wyjść, a dziewczyna miała przypilnować swojego młodszego brata Toby'ego. Nastolatce wybitnie nie podoba się rola niańki – cóż to byłaby za nastolatka, jak by nie była zbuntowana.

Sin City 2: Damulka warta grzechu

Sin City 2: Damulka warta grzechu

Znany z poprzedniej części Marv (Mickey Rourke), ma problemy. On zawsze ma problemy. Tym razem budzi się po wypadku samochodowym, jest postrzelony, a wokół zalegają trupy. Ma też amnezję – nie pamięta co to za wypadek, skąd się tu wziął, nawet kim jest. Wie tylko tyle że musi się oddalić – nadjeżdżająca policja z niczym dobrym mu się nie kojarzy.

Sin City - miasto grzechu

Sin City - miasto grzechu

Na każdego przychodzi czas. Czas aby odpocząć po ciężkiej pracy. Tak jak w przypadku Johna Hartigana (Bruce Willis), około 60 letniego policjanta. Po przepracowaniu niemal 35 lat udaje się na emeryturę, ma problemy z sercem i dłużej nie da rady wykonywać swych obowiązków. Ma jeszcze jednego nie złapanego przestępcę Roark'a (Nick Stahl) - chciałby go jeszcze dorwać. Roark to seryjny przestępca, porwał on 11 letnią dziewczynkę - Nancy Callahan. To jego czwarta ofiara z kolei – przestępca gwałci je. Roark ma jednak bardzo mocne plecy - ojca senatora. Ciężko będzie mu cokolwiek zrobić, czy udowodnić.

Na glinianych nogach. Terry Pratchett

Na glinianych nogach. Terry Pratchett

Ankh-Morpork swobodnie można nazwać wielokulturowym, wielorasowym, wielonarodowym tyglem. Przekrój istot zamieszkujących to miasto jest prawdziwie imponujący – ludzie, krasnoludy, gnomy, trolle, wampiry, wilkołaki, zombi, i inni. Są wśród nich również golemy. Oczywiście tylko te które nadal funkcjonują. Nowych golemów nikt nie tworzy – kapłani (nie istotne jakich bogów) zakazali produkcji. Swoją drogą dziwne że w Ankh-Morpork nie znalazł się nikt kto by ten zakaz chciał obejść, lub złamać.

Eksplozja

Eksplozja

Z irlandzkiego więzienia ucieka groźny wojownik o wolność Irlandii, Ryan Gaerity (Tommy Lee Jones). Jest on specjalistą od materiałów wybuchowych i to tak dobrym, że potrafił stworzyć ładunek wybuchowy nawet w swojej celi. Przedstawicielom prawa nie udaje się złapać Ryana ponownie, a on sam po jakimś czasie pojawia się, po drugiej stronie Atlantyku, w Bostonie.

Maskarada. Terry Pratchett

Maskarada. Terry Pratchett

Od zażegnania przez Czarownice z Ramtopów niebezpieczeństwa opisanego w „Panach i Damach” minęło trzy miesiące. Nastąpiły pewne zmiany, Magrat nie jest już czarownicą, wzięła ślub z Królem Verence i zajmuje się królowaniem. Pozostałe dwie czarownice – Babcia Weatherwax i Niania Ogg odczuwają jej brak – choć za nic się do tego nie przyznają. Naturalną liczbą dla czarownic jest 3! Muszą znaleźć kogoś na zastępstwo. Pamiętają że była młoda i nawet obiecująca dziewczyna – Agness Nitt. Byłaby ona idealną kandydatką, gdyby nie fakt, że wyjechała do Ankh-Morpork.

Willow

Willow

Nadszedł czas grozy. Wróżbici przepowiedzieli narodziny dziecka które doprowadzi do upadku królową Bavmorda'e (Jean Marsh). Zła królowa pojmała wszystkie brzemienne kobiety i przyrzekła zgładzić dziecię tuż po urodzeniu. Jednak dziecię - Elora Danan (Kate/Ruth Greenfield) nie trafia w ręce złej królowej. Akuszerka ucieka z nią. Córka królowej Sorsha (Joanne Whalley) udaje się w pościg. Dziecko musi pozostać żywe – Bavmorda ma bardzo niecne plany w stosunku do dziecka.

Ciekawe Czasy. Terry Pratchett

Ciekawe Czasy. Terry Pratchett

Pomimo że Ankh-Morpork i Imperium Agatejskie nie utrzymują oficjalnych stosunków dyplomatycznych, wymiana informacji między nimi odbywa się. Na ręce Lord Havelock’a Vetinari - Patrycjusza Ankh-Morpork spływa prośba o przysłanie do Imperium „Największego Maga”. Lord nie zna się na magii, ale wie gdzie przebywają magowie i przekazuje sprawę odnalezienia i wysłania Nadrektorowi Mustrum Ridcully’emu. Nadrektor wraz z gronem profesorskim szybko dochodzi do wniosków – „Największy Mag” tu na pewno nie chodzi o rozmiar (nikt z grona profesorskiego nie wybiera się do Imperium), oraz że trzeba znaleźć takiego maga, którego jak nie wróci, nie będzie szkoda.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19