Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter
Artulino na Google+

Panowie i Damy. Terry Pratchett

Panowie i Damy. Terry Pratchett

Czarownice wracają do domu. Ich wyprawa była długa i męcząca (głównie innych ludzi). Pomimo że Lancre leży na „krańcu świata” i wydaje się że zmiany następują w nim równie prędko, jak dryf kontynentalny w naszym świecie, czarownice odkrywają że pewne zmiany zaszły. Nie są to zmiany jakich mogły by oczekiwać i nie wszystkim się one spodobają.

Pomniejsze Bóstwa. Terry Pratchett

Pomniejsze Bóstwa. Terry Pratchett

Na Świecie Dysku są miliony bóstw. Zyskują i tracą na sile poprzez wiarę ludzi. Im więcej ludzi wierzy w danego boga tym więcej mocy on zyskuje. W Omni jest tylko jeden bóg – Om. W niego wierzą wszyscy, jest wszechpotężny, wszechmocny. Świątyń ma bezliku, ma nawet święte miasto Kom, w nim cytadelę wielkie centrum religijne. W niej to jako nowicjusz ciężko pracuje Brutha. Nie wie jeszcze jaki los go spotka…

Za horyzontem

Za horyzontem

Irlandia w końcu XIX wieku nie była rajem na Ziemi. Mieszkańcy są wyzyskiwani przez właścicieli ziemskich. Panuje bieda i ubóstwo. Na farmie rodziny Donnelly wydarza się tragedia, ginie głowa rodziny. Jego śmierć najbardziej przeżywa najmłodszy syn Joseph (Tom Cruise). Jego starsi bracia tuż po śmierci ojca, kiedy ciało nie zaczęło nawet jeszcze stygnąć planują sprzedać farmę. Jednak czarę goryczy przelewa kara nałożona przez Steven (Thomas Gibson) – zarządcy Pana Christie (Robert Prosky), za niezapłacone podatki. Pali on rodzinny dom Josepha. Robi to podczas pogrzebu. Joseph postanawia się zemścić…

Wyprawa Czarownic. Terry Pratchett

Wyprawa Czarownic. Terry Pratchett

W okolicach Lancre w Ramtopach mieszkają trzy czarownice – dziewica, matka i ta trzecia. Pierwszej z nich trafia się niezwykły spadek, otrzymuje narzędzie pracy od Matki Chrzestnej (nie swojej matki chrzestnej). Owo narzędzie to jest również pożądane przez pozostałe dwie czarownice – z tym że się do tego nigdy nie przyznają. Magrat oprócz różdżki dostaje prośbę o pomoc dla chrzestnej Dezyderatry Hollow - Elli Saturday. Ta ma problemy z swoją drugą Matką Chrzestną (w opowieściach powinny być zawsze dwie matki). Nie może jednak pozwolić, aby w wyprawie wzięły udział pozostałe dwie czarownice. Akurat, to na pewno się uda, szczególnie jak się dowiedzą one o zakazie. :-)

Ciało i krew

Ciało i krew

W Włoszech w 1501 roku trwa oblężenie jednego z miast. Jego były zarządca, Arnolfini (Fernando Hilbeck) - obiecuje grupie najemników, że jeżeli pomogą mu odzyskać miasto będą mogli je przez 24 godziny bezkarnie plądrować. Dowódca jednej z grup kondotierów, Martin (Rutger Hauer), ochoczo zgadza się na przedstawione warunki. W walce o miasto pomocny chce być w niej syn Arnolfiniego Steven (Tom Burlinson), jednak nie bardzo mu się pomoc udaje. Szturm jest zacięty lecz skuteczny. Wojska Arnolfiniego zdobywają miasto.

Pixel piracy

Pixel piracy

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w tematyce pirackiej. Czy ktoś z Was chciał zostać piratem? Łupić i rabować, napadać na statki przewożące cenne towary? Zdobywać i plądrować miasta? Pomagać w alokacji bogactwa? Zdobyć wieczną sławę i chwałę na wszystkich morzach i oceanach? Otaczać się pięknymi kobietami (lub mężczyznami – kobiety też były piratami).

Opowieść o korsarzu Janie Martenie. Janusz Meissner

Opowieść o korsarzu Janie Martenie. Janusz Meissner

Jaki jest najbardziej Wam znany pirat? Jack Sparrow! No, niech będzie, a może ktoś inny? Razor 1911! …nie, nie bardzo mi chodziło o taką branżę, trzymajmy się klimatów morskich. Może jakiś polski pirat? Thomas Bartholomew Roberts? Blisko, ale to pirat z filmu polskiego reżysera. Czy ktoś kojarzy Jana Kunę zwanego Martenem? Nikt, a szkoda…

Czarnoksiężnik 3: Koniec niewinności

Czarnoksiężnik 3: Koniec niewinności

Studentka Kris Miller (Ashley Laurence) niespodziewanie dowiaduje się o należącym do jej rodziny domu. Dom jest wiekowy i od lat opuszczony. Miasto zamierza go wyburzyć, więc proszą ją o zabranie z niego rzeczy. Kris szuka swej przeszłości, przy okazji porządków, zamierza w owym domu spędzić spędzić noc. Wbrew początkowym obawom nie pojedzie tam sama – ma przecież swoje koleżanki i kolegów z uczelni.

Czarnoksiężnik 2

Czarnoksiężnik 2

Tematem filmu jest obrona ziemi przed złem. Tym razem rolę obrońców pełnią druidzi. Od setek lat trwają na posterunku i używają swych mistycznych mocy, aby raz na tysiąclecie podczas zaćmienia Słońca zapobiec narodzinom syna… Szatana. Tak, druidzi bronią przed szatanem.

Czarnoksiężnik

Czarnoksiężnik

Końcówka VII wieku, Stany Zjednoczone Ameryki. W wieży przetrzymywany jest podejrzany o konszachty z diabłem czarnoksiężnik (Julian Sands). Jest on najstraszniejszym i najgroźniejszym że wszystkich możliwych czarnoksiężników – film o byle kim nie byłby tak ciekawy. :-) Już niedługo zostanie spalony na stosie. Jest to duży sukces jego łowcy Gilesa Redferne (Richard E. Grant). Już nie raz tropił on czarnoksiężnika, ale w końcu się udało. Czarnoksiężnik nie przejmuje się jednak swoim losem i ani myśli przyznać się do swoich win. Ma ku temu swoje powody – nad wieżę nadciąga magiczna burza, skazaniec znika, a wraz z nim Redferne.

Deszczowa piosenka

Deszczowa piosenka

W czasach kina niemego najsłynniejszą parą sceniczną są Lina Lamont (Jean Hagen) i Don Lockwood (Gene Kelly). Ona lekko głupawa, wredna, potrafi jednak troszczyć się o swoje – zwykle kosztem innych. On dumny i zarozumiały, przyzwyczajony że świat leży mu u stóp, a kobiety za nim szaleją. Nie wiedzą jeszcze że ich epoka, epoka kina niemego zbliża się do końca. Nadciąga rewolucja, filmy będą udźwiękowione.

When Worlds Collide

When Worlds Collide

Ziemi zagraża kolejne niebezpieczeństwo, w jej stronę zbliża się obce ciało niebieskie. Będzie śmierć, apokalipsa, zniszczenie. Jednak że akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych, dyżurni obrońcy ludzkości coś wymyślą i obronią inne nieporadne narody świata. Prawda? No cóż nie do końca…

Szlachectwo Zobowiązuje

Szlachectwo Zobowiązuje

W celi oczekuje na śmierć skazaniec. Egzekucja ma odbyć się tak jak powinna – o świcie. Skazaniec nie jest jednak byle kim, jest szlachcicem. To Dziesiąty Książę Chalfont Louis D'Ascoyne Mazzini (Dennis Price). Jest spokojny, opanowany, robi tym wrażenie na swoim kacie. Książę Louis ubolewa że wyrok będzie wykonany o 8 rano, to za wcześnie na typowe śniadanie, ale nie można przecież zawieść prasy. Książę zajęty jest pisaniem pamiętnika, chce go skończyć nim zostanie zaprowadzony na miejsce kaźni, nawet jeżeli nie prześpi swojej ostatniej nocy.

UHF

UHF

Grupa podróżników przekrada się przez dżungle. Ich wędrówka doprowadza ich do jaskini, która jak się okazuje jest dawno opuszczoną świątynią. Tam wśród obowiązkowych pułapek znajduje się cel ich wyprawy złoty posążek dawno zapomnianego bóstwa. Główny bohater zabiera go, powoduje to jednak uruchomienie całej serii „niespodzianek”. Ostateczną z nich ma być wielka kula, tocząca się za bohaterem. Nie jest to jednak film o przygodach Indiany Jonsa, tylko coś z „zupełnie innej beczki”.

Gadzie gody. Artur Baniewicz

Gadzie gody. Artur Baniewicz

Czwarty tom sagi o Debrenia z Dumayki nie kontynuuje wydarzeń z poprzednich części. W „Gadzich Godach” będziemy mogli poznać przeszłość Debrena, który jako młodzieniec pilnie studiuje SOR na Wyspach Anvashu. Nudno mu jednak nie będzie. Problemy go od młodego lubiły i z chęcią spędzały mu sen z powiek. :-)

Gdzie Księżniczek brak cnotliwych. Artur Baniewicz

Gdzie Księżniczek brak cnotliwych. Artur Baniewicz

Historia opisana w poprzednim tomie, ma swoją dalszą część. Debren i jego kompania przedziera się przez zimowe góry. Poobijani, pomęczeni, niektórzy z gorączką. W czasie swej wędrówki trafiają na most. I nie było by w tym nic niezwykłego, jak nie fakt że zostaną na nim napadnięci. Nie przez zbójców, czy jak trolla, tylko przez gryfa. Podczas potyczki obydwie strony odniosą rany. Nasi bohaterowie w dalszej drodze natrafią na oberżę. Jeszcze tego nie wiedzą, ale zabawią w niej na dłużej.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19