Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter
Artulino na Google+

Porzucone Królestwo. Feliks W. Kres

Porzucone Królestwo. Feliks W. Kres

Akcja powieści „Porzucone królestwo” dzieje się w Szerer, tym samym które było między innymi w powieści „Pani Dobrego Znaku”. Tym razem będzie więcej o Pasmach, poznamy piratów i ich księżniczkę, będziemy też walczyć w górach.

Koziorożec 1

Koziorożec 1

Na przylądku Canaveral trwają przygotowania do startu nowej misji. Misja jest bardzo ważna, start statku ponownie gromadzi tłumy przed telewizorami. Celem misji jest pierwszy lot załogowy na Marsa. Ludzie wylądowali na Księżycu, tym razem mają stanąć na innej planecie. Załoga jest już w kokpicie, odliczanie trwa, nikt nie spodziewa się problemów. Nie wszystko jednak jest tak, jak być powinno…

Five Centimeters Per Second (Byōsoku 5 Centimeter)

Five Centimeters Per Second (Byōsoku 5 Centimeter)

Co porusza się z tytułową prędkością 5 centymetrów na sekundę? Wbrew oczekiwaniom nie jest to jakaś specjalna tajemnica i odpowiedź na nią znajdziemy chwilę po rozpoczęciu się seansu. Podobno z taką prędkością opadają płatki kwiatów wiśni. Wiśnie kwitną na wiosnę, czyli w czasie kiedy kończy się rok szkolny w Japonii. Ten rok jest szczególny, oprócz zakończenia szkoły podstawowej, jest ostatnim kiedy Akari Shinohara (Ayaka Onoue) i Takaki Toono (Kenji Mizuhashi) są razem. Od nowego roku Akari przeprowadza się do Tochigi.

Blask Fantastyczny. Terry Pratchett

Blask Fantastyczny. Terry Pratchett

W końcówce Koloru Magii Rincewind (David Jason) i Dwukwiat (Sean Astin) znajdują się w opałach, dużych opałach, spadają sobie z świata… Blask Fantastyczny (książka) i Kolor Magii część druga (film), kontynuują opowieść o pierwszym turyście i jego pierwszym magicznym przewodniku.

Kolor Magii. Terry Pratchett

Kolor Magii. Terry Pratchett

Jak ustalić płeć żółwia? Albo raczej PO CO ustalić płeć żółwia. Z punktu widzenia nauki jest to bardzo ważne. Wiedza ta ma niebagatelne znaczenie dla ludzi zamieszkujących świat leżący na grzbietach czterech słoni stojących na grzbiecie owego żółwia. Słonie na żółwiu, świat na słoniach? To może być tylko Świat Dysku Terrego Pratchetta.

Piknik na Skraju Drogi. Arkadij i Borys Strugaccy

Piknik na Skraju Drogi. Arkadij i Borys Strugaccy

Na Ziemię przylecieli goście z kosmosu. Wylądowali, chwilę posiedzieli, nie skontaktowali się z nikim i odlecieli. Ich miejsca lądowania zostały nazywane strefami. Stref jest 6 i są badane przez Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Pozaziemskiej. Obecność gości wpłynęła na strefy, można znaleźć tam dziwne przedmioty, właśnie one są badane przez ów instytut. Są też ludzie zajmujący się pozyskiwaniem tajemniczych przedmiotów – artefaktów, na własną rękę. Są to Stalkerzy.

Ja, Gelerth. Władysław Pasikowski

Ja, Gelerth. Władysław Pasikowski

Różnorodni autorzy co chwila próbują (prawie) zabić świat. Prawie zabić, bo zawsze ktoś musi przeżyć – film, czy powieść bez bohatera nie miała by sensu. Tak też jest w książce „Ja, Gelerth” autorstwa Władysława Pasikowskiego. Tak, TEGO Pasikowskiego.

Cylinder Van Troffa. Janusz Andrzej Zajdel

Cylinder Van Troffa.  Janusz Andrzej Zajdel

Le Djaz czyta pamiętnik. Nie taki pierwszy z brzegu pamiętnik dorastającej pannicy o jej problemach emocjonalnych w środowisku szkoły podstawowej. Ten pamiętnik należał do jego przyjaciela Akk Numiego. Sam przyjaciel nie wydaje mieć coś przeciwko temu. W zasadzie to nawet nie skomentował tego faktu. Akk Numi zaginął… Le Djaz czyta pamiętnik próbując tam znaleźć wskazówkę gdzie może przebywać jego przyjaciel.

Kosmiczne łowy

Kosmiczne łowy

Lata 80, dla niektórych nic szczególnego, dla niektórych lata dzieciństwa, dla jeszcze kogoś prehistoria. Lata w których powstała wspaniała muzyka (tu znowu – dla niektórych), wiele wspaniałych, dziś już klasycznych filmów. Miały one swój specyficzny klimat. Efekty specjalne nie były zdominowane jeszcze przez komputery, fabuła miejscami była lekko naiwna, ale przyjemnie się je oglądało. Jednym z takich filmów są „Kosmiczne łowy”. Fabuła jest niemal sztampowa – kosmiczny awanturnik rusza na ratunek rozbitkom.

Tak tu cicho o zmierzchu

Tak tu cicho o zmierzchu

Mała wioska gdzieś w pasie przyfrontowym, położona w Republice Karelii (ZSSR). Stacjonuje w niej bateria przeciwlotnicza, którą dowodzi sierżant Fiedot Waskow. Ma pewne problemy z podwładnymi - piją i uganiają się za kobietami. Fiedot zwraca się do dowództwa z prośba o wymianę personelu. Zgoda zostaje udzielona i pod „skrzydła” sierżanta trafia oddział młodych żołnierzy.

Pani Dobrego Znaku. Feliks W. Kres

Pani Dobrego Znaku. Feliks W. Kres

Na kontynencie Szerer znajduje się Puszcza Bukowa. Puszcza jest ogromna, jest to niemal odrębny świat rozciągający się na przestrzeni stu mil. Posiada własne rzeki, wzgórza, bagna i jeziora. Jak na las przystało umiejscowione są tam też polany. Jedna z nich jest ogromna i stanowi siedzibę rodu K.B.I (Keness.Baven.Iss), władców owej puszczy. Jest to ród niesłychanie bogaty – puszcza hojnie zasila jego kiesę. Do niedawna na jego czele stał K.B.I. Lewin, niestety umarł… Przed swoją śmiercią pojął za żonę Ezenę, długowłosą zgrabną brunetkę o różnokolorowych oczach. Ezena przed poślubieniem była niewolnicą. Prawie jak „Niewolnica Isaura”. :-)

Niemy wyścig

Niemy wyścig

Ziemia po kolejnej filmowej katastrofie. Tym razem ucierpiała roślinność, na Ziemi nic nie rośnie. Aby ponownie zazielenić naszą planetę, rośliny hoduje się w latających lasach-ogrodach, na statkach kosmicznych. Praca na nich jest monotonna i nie każdemu przypada do gustu. Czy przez całe 89 minut będziemy obserwowali jak czteroosobowa załoga sadzi, pieli, nawozi i podlewa roślinki?

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16