Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

Ciało i krew

Ciało i krew

W Włoszech w 1501 roku trwa oblężenie jednego z miast. Jego były zarządca, Arnolfini (Fernando Hilbeck) - obiecuje grupie najemników, że jeżeli pomogą mu odzyskać miasto będą mogli je przez 24 godziny bezkarnie plądrować. Dowódca jednej z grup kondotierów, Martin (Rutger Hauer), ochoczo zgadza się na przedstawione warunki. W walce o miasto pomocny chce być w niej syn Arnolfiniego Steven (Tom Burlinson), jednak nie bardzo mu się pomoc udaje. Szturm jest zacięty lecz skuteczny. Wojska Arnolfiniego zdobywają miasto.

Pixel piracy

Pixel piracy

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w tematyce pirackiej. Czy ktoś z Was chciał zostać piratem? Łupić i rabować, napadać na statki przewożące cenne towary? Zdobywać i plądrować miasta? Pomagać w alokacji bogactwa? Zdobyć wieczną sławę i chwałę na wszystkich morzach i oceanach? Otaczać się pięknymi kobietami (lub mężczyznami – kobiety też były piratami).

Opowieść o korsarzu Janie Martenie. Janusz Meissner

Opowieść o korsarzu Janie Martenie. Janusz Meissner

Jaki jest najbardziej Wam znany pirat? Jack Sparrow! No, niech będzie, a może ktoś inny? Razor 1911! …nie, nie bardzo mi chodziło o taką branżę, trzymajmy się klimatów morskich. Może jakiś polski pirat? Thomas Bartholomew Roberts? Blisko, ale to pirat z filmu polskiego reżysera. Czy ktoś kojarzy Jana Kunę zwanego Martenem? Nikt, a szkoda…

Czarnoksiężnik 3: Koniec niewinności

Czarnoksiężnik 3: Koniec niewinności

Studentka Kris Miller (Ashley Laurence) niespodziewanie dowiaduje się o należącym do jej rodziny domu. Dom jest wiekowy i od lat opuszczony. Miasto zamierza go wyburzyć, więc proszą ją o zabranie z niego rzeczy. Kris szuka swej przeszłości, przy okazji porządków, zamierza w owym domu spędzić spędzić noc. Wbrew początkowym obawom nie pojedzie tam sama – ma przecież swoje koleżanki i kolegów z uczelni.

Czarnoksiężnik 2

Czarnoksiężnik 2

Tematem filmu jest obrona ziemi przed złem. Tym razem rolę obrońców pełnią druidzi. Od setek lat trwają na posterunku i używają swych mistycznych mocy, aby raz na tysiąclecie podczas zaćmienia Słońca zapobiec narodzinom syna… Szatana. Tak, druidzi bronią przed szatanem.

Czarnoksiężnik

Czarnoksiężnik

Końcówka VII wieku, Stany Zjednoczone Ameryki. W wieży przetrzymywany jest podejrzany o konszachty z diabłem czarnoksiężnik (Julian Sands). Jest on najstraszniejszym i najgroźniejszym że wszystkich możliwych czarnoksiężników – film o byle kim nie byłby tak ciekawy. :-) Już niedługo zostanie spalony na stosie. Jest to duży sukces jego łowcy Gilesa Redferne (Richard E. Grant). Już nie raz tropił on czarnoksiężnika, ale w końcu się udało. Czarnoksiężnik nie przejmuje się jednak swoim losem i ani myśli przyznać się do swoich win. Ma ku temu swoje powody – nad wieżę nadciąga magiczna burza, skazaniec znika, a wraz z nim Redferne.

Deszczowa piosenka

Deszczowa piosenka

W czasach kina niemego najsłynniejszą parą sceniczną są Lina Lamont (Jean Hagen) i Don Lockwood (Gene Kelly). Ona lekko głupawa, wredna, potrafi jednak troszczyć się o swoje – zwykle kosztem innych. On dumny i zarozumiały, przyzwyczajony że świat leży mu u stóp, a kobiety za nim szaleją. Nie wiedzą jeszcze że ich epoka, epoka kina niemego zbliża się do końca. Nadciąga rewolucja, filmy będą udźwiękowione.

When Worlds Collide

When Worlds Collide

Ziemi zagraża kolejne niebezpieczeństwo, w jej stronę zbliża się obce ciało niebieskie. Będzie śmierć, apokalipsa, zniszczenie. Jednak że akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych, dyżurni obrońcy ludzkości coś wymyślą i obronią inne nieporadne narody świata. Prawda? No cóż nie do końca…

Szlachectwo Zobowiązuje

Szlachectwo Zobowiązuje

W celi oczekuje na śmierć skazaniec. Egzekucja ma odbyć się tak jak powinna – o świcie. Skazaniec nie jest jednak byle kim, jest szlachcicem. To Dziesiąty Książę Chalfont Louis D'Ascoyne Mazzini (Dennis Price). Jest spokojny, opanowany, robi tym wrażenie na swoim kacie. Książę Louis ubolewa że wyrok będzie wykonany o 8 rano, to za wcześnie na typowe śniadanie, ale nie można przecież zawieść prasy. Książę zajęty jest pisaniem pamiętnika, chce go skończyć nim zostanie zaprowadzony na miejsce kaźni, nawet jeżeli nie prześpi swojej ostatniej nocy.

UHF

UHF

Grupa podróżników przekrada się przez dżungle. Ich wędrówka doprowadza ich do jaskini, która jak się okazuje jest dawno opuszczoną świątynią. Tam wśród obowiązkowych pułapek znajduje się cel ich wyprawy złoty posążek dawno zapomnianego bóstwa. Główny bohater zabiera go, powoduje to jednak uruchomienie całej serii „niespodzianek”. Ostateczną z nich ma być wielka kula, tocząca się za bohaterem. Nie jest to jednak film o przygodach Indiany Jonsa, tylko coś z „zupełnie innej beczki”.

Gadzie gody. Artur Baniewicz

Gadzie gody. Artur Baniewicz

Czwarty tom sagi o Debrenia z Dumayki nie kontynuuje wydarzeń z poprzednich części. W „Gadzich Godach” będziemy mogli poznać przeszłość Debrena, który jako młodzieniec pilnie studiuje SOR na Wyspach Anvashu. Nudno mu jednak nie będzie. Problemy go od młodego lubiły i z chęcią spędzały mu sen z powiek. :-)

Gdzie Księżniczek brak cnotliwych. Artur Baniewicz

Gdzie Księżniczek brak cnotliwych. Artur Baniewicz

Historia opisana w poprzednim tomie, ma swoją dalszą część. Debren i jego kompania przedziera się przez zimowe góry. Poobijani, pomęczeni, niektórzy z gorączką. W czasie swej wędrówki trafiają na most. I nie było by w tym nic niezwykłego, jak nie fakt że zostaną na nim napadnięci. Nie przez zbójców, czy jak trolla, tylko przez gryfa. Podczas potyczki obydwie strony odniosą rany. Nasi bohaterowie w dalszej drodze natrafią na oberżę. Jeszcze tego nie wiedzą, ale zabawią w niej na dłużej.

Pogrzeb czarownicy. Artur Baniewicz

Pogrzeb czarownicy. Artur Baniewicz

Kontynuacja przygód Debrena z Dumayki. Oj, nie będzie dane Debrenowi odpocząć, ponownie bez grosza w sakiewce, ima się różnorakich zajęć. Ma nadzieję na dobrą posadę, udaje się nawet do miejsca pracy w Frycfurdzie, ale przedtem podejmuje się jeszcze jednej fuchy. Ma już w tej mierze jakieś doświadczenie. Zadanie przed nim postawione wydaje się łatwe – trzeba pochować zmarłą trzy miesiące wcześniej Hrabinę ode Dopschpick. Ale jak wspomniałem zadanie tylko wydaje się łatwe…

Smoczy Pazur. Artur Baniewicz

Smoczy Pazur. Artur Baniewicz

Debren z Dumayki to wieczny tułacz, czarokrążca inaczej zwany magunem co ma oznaczać maga uniwersyteckiego lub też mag uczon naukowo. Jest wędrownym mistrzem magi czarodziejem z tytułem uniwersyteckim, wiecznie pustą sakiewką, pacyfistą. Jest apolityczny. Mag najemny biedę klepiący, imający się różnorakich prac. Lelończyk. Włóczęga urodzony, kocur samopas łażący, zadeklarowany przeciwnik pracy zespołowej. W „Smoczym Pazurze” poznamy początek jego przygód. A te są nader interesujące.

Gry wojenne

Gry wojenne

Czasy Zimnej Wojny. W jednej z amerykańskich baz rakiet balistycznych przeprowadzane są ćwiczenia. Obsługa tam służąca sądzi że wydano jej prawdziwy rozkaz odpalenia w stronę Związki Radzieckiego rakiet balistycznych. Na szczęście (to zależy już od punktu widzenia), część personelu nie wykonuje rozkazu. W NORAD (North American Aerospace Defense Command - Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej) pojawia się pomysł że pieczę nad procesem uzbrajania i odpalania rakiet powinien objąć komputer.

The Blues Brothers

The Blues Brothers

Na początku lat 80, z więzienia stanowego w Jolit w Stanie Ilinoii zostaje zwolniony warunkowo Jake Blues (John Belush). Odsiedział trzy z pięciu lat za napad rabunkowy. Przed bramą czeka na niego jego brat Elwood (Dan Aykroyd). Jakowi nie podoba się to że przyjechał po niego pochodzącym z demobilu samochodem… policyjnym. Po krótkiej demonstracji możliwości nowego Bluesmobile zmienia jednak zdanie. Chłopaki jadą odwiedzić sierociniec w którym się wychowali. Zakonnica (Kathleen Freeman) która go prowadzi ma złe wieści, albo zapłaci 5000 dolarów podatków w ciągu 11 dni, albo sierociniec zostanie zamknięty.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22