Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

The Blues Brothers

The Blues Brothers

Na początku lat 80, z więzienia stanowego w Jolit w Stanie Ilinoii zostaje zwolniony warunkowo Jake Blues (John Belush). Odsiedział trzy z pięciu lat za napad rabunkowy. Przed bramą czeka na niego jego brat Elwood (Dan Aykroyd). Jakowi nie podoba się to że przyjechał po niego pochodzącym z demobilu samochodem… policyjnym. Po krótkiej demonstracji możliwości nowego Bluesmobile zmienia jednak zdanie. Chłopaki jadą odwiedzić sierociniec w którym się wychowali. Zakonnica (Kathleen Freeman) która go prowadzi ma złe wieści, albo zapłaci 5000 dolarów podatków w ciągu 11 dni, albo sierociniec zostanie zamknięty.

Kosiarz. Terry Pratchett

Kosiarz. Terry Pratchett

Jaki jest Śmierć na Świecie Dysku? Można by go określić jako opanowanego, spokojnego, punktualnego profesjonalistę, zafascynowanego ludzkością i jej sposobem myślenia. Często się zastanawia co ludzie mają na myśli, nie rozumie wielu z ich zachowań. Nie przeszkadza mu to jednak wykonywać swej pracy. Czy ktoś mógłby mieć zastrzeżenia do jego pracy? Oczywiście oprócz samej jego pracy (tj. martwych). Okazuje się że jest ktoś taki i chce się go pozbyć, a raczej pozbawić stanowiska. Śmierć zostaje odwołany ze stanowiska…

Ruchome obrazki. Terry Pratchett

Ruchome obrazki. Terry Pratchett

Jedną z mniej spokojnych dzielnic w Ankh-Morpork jest ta zamieszkała przez alchemików. Co chwila słychać odgłosy eksplozji i któryś z budynków nadaje się do remontu, jak nie do kompletnej odbudowy. Jakie skutki mają eksperymenty przeprowadzane w zacisznych(?) pracowniach alchemicznych wiedzą chyba tylko eksperymentatorzy. Jednemu z nich udaje się wynaleźć octoceluloze, taśmę która umożliwia tworzenie ruchomych obrazków.

Eryk. Terry Pratchett

Eryk. Terry Pratchett

W domu Śmierci dochodzi do bardzo nietypowego wydarzenia. Jest to chyba ostatnie miejsce które można nawiedzić. Jaka to zjawa, czy duch nawiedzał by takie miejsce? Stworzyciel owego domu – Śmierć wie, a czytelnik znający poprzednie powieści Terrego Pratchetta domyśli się. Zjawa biega i najwyraźniej panikuje.

Straż, straż! Terry Pratchett

Straż, straż! Terry Pratchett

Straż nocna Ankh-Morpork. Grupa najbardziej pogardzanych ludzi w mieście. Liczy sobie całych trzech strażników, łącznie z dowódcą – kapitanem Samuelem Vimesem. Vimes przypomina detektywów z książek i filmów noir, wiecznie pijany, wyobcowany. Nie pamięta chwil kiedy był trzeźwy. Jego załoga to sierżant Colon, któremu nic się nie chce, a na pewno narażanie się w obronie prawa i mienia, oraz Nobby Nobbs, osobnik który posiada papier że jest człowiekiem. Niewiele się różni od tych przez którymi ma bronić społeczeństwo. Wkrótce sytuacja się zmieni, do straży dołączy nowy funkcjonariusz.

Powrót do przyszłości III

Powrót do przyszłości III

Hill Valley, sobota 12 listopada 1955 w nocy. Doktor Emmett Brown (Christopher Lloyd) cieszy się z udanego odesłania Martiego McFly’a (Michael J. Fox) do przyszłości. Radość jest tym większa, że wie że jego pomysł na podróże w czasie spełnia pokładane w nim nadzieje. Jego radość zostaje jednak przerwana przez nieoczekiwane pojawienie się… Martiego z wiadomością, że owszem był już w przyszłości, ale właśnie wrócił. Doktor po usłyszeniu takich wieści traci przytomność.

Powrót do przyszłości II

Powrót do przyszłości II

Marty McFly (Michael J. Fox) wraca z podróży w czasie do swojego domu. Z zdumieniem dostrzega zmiany jakie zaszły po jego manipulacji w przeszłości. Są bardzo korzystne - ojciec nie jest pierdołą, Biff stał się z prześladowcy sługusem, a w garażu stoi nowy samochód Martiego, dokładnie taki o jakim marzył. Nie zmieniła się tylko jego dziewczyna Jennifer (Elisabeth Shue), kocha go tak jak zawsze. Innymi słowy istna sielanka. Szczęśliwe chwile przerywa nagłe pojawienie się doktora Emmetta (Christopher Lloyd). Przybywa on z przyszłości, dzieci Jennifer i Martiego będą miały bardzo duże problemy, co doprowadzi do tragedii całą rodzinę. Tylko natychmiastowa wyprawa w przyszłość może temu zapobiec.

Powrót do przyszłości I

Powrót do przyszłości I

Lekko szalony wynalazca Dr Emmett Brown (Christopher Lloyd) dokonuje epokowego wynalazku. Chce się nim pochwalić swojemu przyjacielowi Martiemu McFlyowi (Michael J. Fox). O ile miejsce jest w miarę normalne – parking przed Centrum Handlowym, to nocna pora spotkania, jest lekko nietypowa. Wynalazkiem okazuje się… wehikuł czasu zamontowany w samochodzie – słynnym (przez ten film :-) ) DeLoreanie DMC-12. Nic dziwnego, po scenie początkowej widzimy, że Doktor jest lekko zbzikowany na punkcie czasu, ma dom pełen zegarów. Wehikuł potrzebuje 1,21 GW energii aby zadziałał. Tyle prądu dostarczyć może tylko reaktor atomowy. Problemem jest paliwo do niego, jednak Dr. Brown dostał zlecenie na wyprodukowanie boby atomowej dla libijskich terrorystów. Zamiast bomby łobuzy dostają jednak złom, a doktor ma swoje paliwo. Tuż przed planowaną podróżą, terroryści znajdują doktora i go zabijają. Marty musi salwować się ucieczką w… przeszłość.

Tropico 4

Tropico 4

Udało się, zostaliśmy prezydentem! Kraj może nie duży, to tylko niewielka wysepka, z niewielkim zaludnieniem. Ekonomia leży, jest port, ale nie ma za bardzo czego eksportować. Zabudowania to głównie szałasy, najbardziej okazały jest Pałac Prezydencki – w końcu trzeba gdzieś spać i pracować. Obiecaliśmy że nasze państwo będzie silne ekonomiczne, będzie przyciągało rzeszę turystów. Czeka nas ciężkie zadanie…

Piramidy. Terry Pratchett

Piramidy. Terry Pratchett

Młody chłopak, z królewskiego rodu udaje się na nauki do Ankh-Morpork. Trafia tam do Szkoły Gildii Skrytobójców. Szkoła łączy naukę inhumacji z lekcjami dobrego wychowania, elegancji, językoznawstwa, innymi słowy wszystko to co może się im przydać w przyszłej pracy. Teppic (Pteppic), tuż po zakończonych powodzeniem egzaminach końcowych, dowiaduje się, w bardzo niecodzienny sposób, o śmierci swojego ojca. Musi wracać do Królestwa Djelibeybi, aby zostać… faraonem.

Ściśle Tajne

Ściśle Tajne

Lata zimnej wojny. Amerykański rockandrollowiec, Nick Rivers (Val Kilmer) został zaproszony do NRD w celu wzięcia udziału w Festiwalu Kulturalnym. Nick jest bardzo uzdolnionym i bijącym rekordy popularności muzykiem, szaleją za nim tłumy. Nie wie jednak, że festiwal jest próbą odwrócenia uwagi świata. Niemcy planują przeszkodzić w ćwiczeniach sił morskich NATO. Zamierzają zrobić to przy pomocy Miny Polarnej, wynalazku doktora Paula Flammonda (Michael Gough).

Sok z Żuka

Sok z Żuka

Młode małżeństwo Barbara (Geena Davis) i Adam (Alec Baldwin) Maitland mieszka w małym, amerykańskim miasteczku Winter River w Connecticut. Dom w którym mieszkają wydaje się być dla nich za duży – nie mają jeszcze dzieci. Im to nie przeszkadza, ale pośredniczka w handlu nieruchomościami - Jane Butterfield (Annie McEnroe), za wszelką cenę szuka kupca. Państwo Maitland nie mają jednak zamiaru sprzedawać domu. Pewnego dnia mają niegroźny wpadek samochodowy. Tak jednak im się tylko wydaje…

Trzy Wiedźmy. Terry Pratchett

Trzy Wiedźmy. Terry Pratchett

W odległych Ramtopach, w Królestwie Lancre, umiera stary Król Verence. Śmierć jest z przyczyn naturalnych (dla króli) – nóż w plecach. Do władzy dochodzi jego kuzyn książę Leonal Felmet i jego żona Lady Falme. Są nie tutejsi. Mają swoje metody na sprawowanie władzy. Nienawidzą królestwa.

Saturn 3

Saturn 3

Stacja badawcza na jednym z księżyców Saturna. Adam (Kirk Douglas) i Alex (Farrah Fawcett) prowadzą badania nad hydroponiką. Na Ziemi panuje głód i trzeba w jakiś sposób temu zaradzić. W swojej stacji badawczej są tylko oni, a badania nie idą najlepiej, niedługo jednak ma się to zmienić. Na stację ma przybyć kapitan James. Tuż przed jego wyruszeniem zostaje zabity przez Bensona, który przebiera się w jego skafander i z tajemniczym ładunkiem wyrusza zamiast niego.

Czarodzicielstwo. Terry Pratchett

Czarodzicielstwo. Terry Pratchett

Na magicznym Świecie Dysku, panuje tradycja że ósmy syn ósmego syna zostaje magiem – nie ma innego wyboru. Historia podobna jak w Równoumagicznieniu? Zgadza się, do tego miejsca jest podobna. Ten ósmy syn w przeciwieństwie do Równoumagicznienia JEST synem. Ipslore Rudy podczas nauk na Niewidocznym Uniwersytecie ucieka jednak za głosem serca i opuszcza jego mury. Żeni się i ma siedmiu synów. Zgodnie z przewidywaniami rodzi mu się kolejne dziecko, również syn. Mag do kwadratu, Rodzic magii, Czarodziciel. Ma na imię Coin.

Pogromcy duchów 2

Pogromcy duchów 2

W spokojny zimowy dzień Dana Barrett (Sigourney Weaver), wraca z zakupów ze swoim malutkim synkiem Oskarem. W pewnym momencie dziecinny wózek przejeżdża przez różową plamę na chodniku. Jest to jakaś maź wylewająca się spod chodnika. Zostawiony na chwilkę sam sobie wózek, zaczyna samoistnie odjeżdżać. Po dość dramatycznie wyglądających scenach, Danie udaje się dopędzić wózek, który tylko cudem nie wpadł pod rozpędzony autobus. Dana wie kto może jej pomóc wyjaśnić tą tajemniczą sprawę. Do Pogromców Duchów!

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22