Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

Trzy Wiedźmy. Terry Pratchett

Trzy Wiedźmy. Terry Pratchett

W odległych Ramtopach, w Królestwie Lancre, umiera stary Król Verence. Śmierć jest z przyczyn naturalnych (dla króli) – nóż w plecach. Do władzy dochodzi jego kuzyn książę Leonal Felmet i jego żona Lady Falme. Są nie tutejsi. Mają swoje metody na sprawowanie władzy. Nienawidzą królestwa.

Saturn 3

Saturn 3

Stacja badawcza na jednym z księżyców Saturna. Adam (Kirk Douglas) i Alex (Farrah Fawcett) prowadzą badania nad hydroponiką. Na Ziemi panuje głód i trzeba w jakiś sposób temu zaradzić. W swojej stacji badawczej są tylko oni, a badania nie idą najlepiej, niedługo jednak ma się to zmienić. Na stację ma przybyć kapitan James. Tuż przed jego wyruszeniem zostaje zabity przez Bensona, który przebiera się w jego skafander i z tajemniczym ładunkiem wyrusza zamiast niego.

Czarodzicielstwo. Terry Pratchett

Czarodzicielstwo. Terry Pratchett

Na magicznym Świecie Dysku, panuje tradycja że ósmy syn ósmego syna zostaje magiem – nie ma innego wyboru. Historia podobna jak w Równoumagicznieniu? Zgadza się, do tego miejsca jest podobna. Ten ósmy syn w przeciwieństwie do Równoumagicznienia JEST synem. Ipslore Rudy podczas nauk na Niewidocznym Uniwersytecie ucieka jednak za głosem serca i opuszcza jego mury. Żeni się i ma siedmiu synów. Zgodnie z przewidywaniami rodzi mu się kolejne dziecko, również syn. Mag do kwadratu, Rodzic magii, Czarodziciel. Ma na imię Coin.

Pogromcy duchów 2

Pogromcy duchów 2

W spokojny zimowy dzień Dana Barrett (Sigourney Weaver), wraca z zakupów ze swoim malutkim synkiem Oskarem. W pewnym momencie dziecinny wózek przejeżdża przez różową plamę na chodniku. Jest to jakaś maź wylewająca się spod chodnika. Zostawiony na chwilkę sam sobie wózek, zaczyna samoistnie odjeżdżać. Po dość dramatycznie wyglądających scenach, Danie udaje się dopędzić wózek, który tylko cudem nie wpadł pod rozpędzony autobus. Dana wie kto może jej pomóc wyjaśnić tą tajemniczą sprawę. Do Pogromców Duchów!

Pogromcy duchów (Ghostbusters)

Pogromcy duchów (Ghostbusters)

Nowy York, lata 80. Troje przyjaciół prowadzi badania parapsychologiczne na Uniwersytecie Columbia. W międzyczasie dostają informacje, że w Nowojorskiej Bibliotece Publicznej widziano ducha. Dr. Raymond Stantz (Dan Aykroyd), Dr. Peter Venkman (Bill Murray) i Dr. Egon Spengler (Harold Ramis) ruszają zbadać ową plotkę. Bardzo się ekscytują takimi zjawiskami. Plotka okazuje się prawdą, a chłopaki nie wytrzymują napięcia i umykają. Na Uniwersytecie czeka na nich „miła” niespodzianka. Władze Uniwersytetu postanowiły obciąć ich fundusze. Obciąć do zera. Chłopaki stają się bezrobotni, mają jednak pomysł jak zarobić na życie. Zakładają firmę usługową świadczącą usługi pozbywania się… duchów.

Mort. Terry Pratchett

Mort. Terry Pratchett

Młody chłopak Mort, jest utrapieniem dla swojego ojca Lezeka. Mortimer jest straszną niezgułą, nic nie potrafi zrobić dobrze, ma nawet problemy z bieganiem, czy straszeniem ptaków! Lubi za to dużo myśleć o dziwnych sprawach – „dlaczego ludzkie zęby do siebie pasują?”, „dlaczego słońce nie świeci w nocy kiedy światło jest potrzebne?”, itp. Wuj Morta Hamesh zdecydowanie odcina się od pomysłu aby Mort mógł pracować w jego gospodarstwie. Zamiast tego proponuje spróbować w Owczej Wólce, niewielkim miasteczku gdzie w Wigilię Strzeżenia Wiedźm, na jarmarku, mistrzowie i rzemieślnicy szukają młodych ludzi na termin.

Sweeney Todd Demoniczny Golibroda z Fleet Street

Sweeney Todd Demoniczny Golibroda z Fleet Street

Benjamin Barker (Johnny Depp) wraca po latach zesłania do Londynu. Wbrew pozorom, na zesłanie nie trafił za karę, wysłał go tam sędzia Turpin (Alan Rickman), któremu bardzo podobała się młoda żona Benjamina. Wykorzystał swoją funkcję i pozbył się Bakera, aby umożliwić sobie „dostęp” do Lucy (Laura Michelle Kelly). Gorycz którą czuje Benjamin, potęguje fakt, że był też ojcem malutkiej Johanny. Teraz kiedy po piętnastu latach wraca, wie że jest już młodą dziewczyną, ale gdzie przebywa i co stało się z jego żoną jest dla niego zagadką. Wie jeszcze jedno, musi się zemścić na sędzi Turpinie.

Para w ruch. Terry Pratchett

Para w ruch. Terry Pratchett

Na Świecie Dysku życie toczy się swoim zwykłym, powolnym trybem. Ludzie i inne istoty żyją, umierają, kupcy handlują, studenci na Niewidocznym Uniwersytecie udają, że się uczą, Magowie jedzą i nie czarują, Poczta i Bank zarządzane przez Moista von Lipwiga działają perfekcyjnie, wynalazcy wynajdują. Jeden z nich, tradycyjnie, w szopie konstruuje maszynę, maszynę która zmieni świat i może poprawić zaopatrzenie w ryby w Ankh-Morpork.

Ziemia kiedyś nam obiecana (Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho)

Ziemia kiedyś nam obiecana (Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho)

Japonia została podzielona, wchodząca kiedyś w jej skład wyspa Hokkaido, należy obecnie do Unii. Na przemianowanej na Ezo Unia buduje wielką wieże. Jest ona tak wielka, że wygląda niemal jak winda orbitalna. Powód jej budowy, funkcje jakie ma spełniać są utajnione i Unia nie chce uchylić nawet rąbka tajemnicy. Jako, że każda tajemnica wzbudza zainteresowanie, Hiroki Fujisawa (Hidetaka Yoshioka) i Takuya Shirakawa (Masato Hagiwara) postanawiają się jej przyjrzeć z bliska.

Riddick

Riddick

Nie dane było Riddickowi pocieszyć się z przewodniczenia Necromongerom. Został oszukany, zdradzony i pozostawiony na pastwę losu na pustynnej (tradycyjnie) planecie. Wszystko to w imię poszukiwania własnej przeszłości. Riddick od dawna szuka odpowiedzi na pytanie kim jest, gdzie się urodził. Necromongerzy zawożą go na planetę z której miała pochodzić jego rasa, lecz zostaje pobity i zostawiony sam sobie i dzikim zwierzętom. Chyba jednym plusem jest to, że nikt do niego nie strzela (jeszcze…).

Równoumagicznienie. Terry Pratchett

Równoumagicznienie. Terry Pratchett

Powszechnie wiadomo, że ósmy syn ósmego syna, będzie miał zdolności magiczne. Mag Drum Billet idzie do Głupiego Osła, małej wioski położonej w Ramtopach, aby tuż przed swoją spodziewaną śmiercią, przekazać nowo narodzonemu chłopakowi swą „magiczność”. Bez większych problemów trafia do kowala oczekującego na swoje kolejne dziecko. Po chwili rozmowy do uszu dwójki mężczyzn dobiega płacz. Mag nie zwlekając wkłada w małą dłoń swoją laskę, po czym umiera. Jest tylko jeden mały problem, kowal nie ma ósmego syna. Nowo narodzone dziecko to dziewczynka.

Kroniki Riddicka

Kroniki Riddicka

Riddick, przestępca, morderca, zbiegły (wielokrotnie) więzień ukrywa się przed łowcami nagród na odległej planecie, oczywistym „krańcu” wszechświata. Przez kilka lat miał względny spokój, jednak na jego trop wpadł Toombs (Nick Chinlund) wraz z grupą wspólników. Jako że los zmiennym bywa, po kilku minutach część oddziału jest martwa, statek ma nowego właściciela, a Toombs po wyjawieniu kto mu zlecił łowy na Riddicka zostaje na powierzchni planety. Riddick w swoim nowym statku leci na Helion Prime.

Świat finansjery. Terry Pratchett

Świat finansjery. Terry Pratchett

Moist von Lipwig jako naczelnik poczty Ankh-Morpork wiedzie nudne życie, nie ma wyzwań, pojawiła się rutyna. Jako że takie życie nie odpowiada Moistowi szuka dreszczyku emocji. Wydaje się że o jego ryzykownych wybrykach nikt nie wie. Myli się. Jest osoba która wie wszystko (a może i nawet więcej) co się dzieje w Ankh-Morpork. Lord Havelock Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork. Ma propozycję dla Moista.

Pitch Black

Pitch Black

Statek kolonizacyjny z grupką pasażerów przemierza otchłanie kosmosu. Wśród około czterdziestu ludzi na pokładzie tylko dwoje nie jest kolonistami - William J. Johns (Cole Hauser), eskortuje do więzienia notorycznego zbiega i kryminalistę Richarda B. Riddicka (Vin Diesel). Riddick ucieknie z każdego więzienia, do tego jest bardzo groźny i zabija bez śladu emocji, myśli tylko o sobie. Podczas lotu „Hunter Gratzner” wpada w rój meteorytów i zmuszony jest awaryjnie lądować na nieznanej planecie. Planeta ma atmosferę zdatną do oddychania, więc ocaleni koloniści będą mieli szansę przeżyć. Po dramatycznym lądowaniu okazuje się że Riddick się uwolnił…

Gwiazda Gigantów. James Patrick Hogan

Gwiazda Gigantów. James Patrick Hogan

Ganimedianie zabawili przez pewien czas na Ziemi. Z niedokładnie znanych powodów postanowili wyruszyć ponownie na gwiezdną tułaczkę. Ich celem ma być, nazwana przez Minerwian, gwiazda Gigantów. Minerwianie wiedzieli że na ich planecie przed nimi zamieszkała inna rasa, która pewnego dnia opuściła planetę. Opowieści o gigantach zagościły w mitologii minenerwian. Ludzie odczytali minerwiańskie zapisy o ledwo widocznej gwieździe nazwanej Gwiazdą Gigantów. Czy jest szansa, aby to tam wyemigrowali Giganci?

Powrót Gigantów. James Patrick Hogan

Powrót Gigantów. James Patrick Hogan

Sprawa pochodzenia ciała Charliego znalezionego na Księżycu została wyjaśniona. Victor Hunt powoli szykuje się do powrotu do domu, na Ziemię. Przeprowadza ostatnie badania, nad artefaktem wydobytym z odnalezionego w lodach Ganimedesa statku tajemniczych olbrzymów. Pomimo wielu prób urządzenie nie chce działać. Pobiera prąd, ale nie ma żadnych widocznych efektów. Niedługo po bezowocnych próbach następuje wydarzenie które zmieni świat.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22