Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

Riddick

Riddick

Nie dane było Riddickowi pocieszyć się z przewodniczenia Necromongerom. Został oszukany, zdradzony i pozostawiony na pastwę losu na pustynnej (tradycyjnie) planecie. Wszystko to w imię poszukiwania własnej przeszłości. Riddick od dawna szuka odpowiedzi na pytanie kim jest, gdzie się urodził. Necromongerzy zawożą go na planetę z której miała pochodzić jego rasa, lecz zostaje pobity i zostawiony sam sobie i dzikim zwierzętom. Chyba jednym plusem jest to, że nikt do niego nie strzela (jeszcze…).

Równoumagicznienie. Terry Pratchett

Równoumagicznienie. Terry Pratchett

Powszechnie wiadomo, że ósmy syn ósmego syna, będzie miał zdolności magiczne. Mag Drum Billet idzie do Głupiego Osła, małej wioski położonej w Ramtopach, aby tuż przed swoją spodziewaną śmiercią, przekazać nowo narodzonemu chłopakowi swą „magiczność”. Bez większych problemów trafia do kowala oczekującego na swoje kolejne dziecko. Po chwili rozmowy do uszu dwójki mężczyzn dobiega płacz. Mag nie zwlekając wkłada w małą dłoń swoją laskę, po czym umiera. Jest tylko jeden mały problem, kowal nie ma ósmego syna. Nowo narodzone dziecko to dziewczynka.

Kroniki Riddicka

Kroniki Riddicka

Riddick, przestępca, morderca, zbiegły (wielokrotnie) więzień ukrywa się przed łowcami nagród na odległej planecie, oczywistym „krańcu” wszechświata. Przez kilka lat miał względny spokój, jednak na jego trop wpadł Toombs (Nick Chinlund) wraz z grupą wspólników. Jako że los zmiennym bywa, po kilku minutach część oddziału jest martwa, statek ma nowego właściciela, a Toombs po wyjawieniu kto mu zlecił łowy na Riddicka zostaje na powierzchni planety. Riddick w swoim nowym statku leci na Helion Prime.

Świat finansjery. Terry Pratchett

Świat finansjery. Terry Pratchett

Moist von Lipwig jako naczelnik poczty Ankh-Morpork wiedzie nudne życie, nie ma wyzwań, pojawiła się rutyna. Jako że takie życie nie odpowiada Moistowi szuka dreszczyku emocji. Wydaje się że o jego ryzykownych wybrykach nikt nie wie. Myli się. Jest osoba która wie wszystko (a może i nawet więcej) co się dzieje w Ankh-Morpork. Lord Havelock Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork. Ma propozycję dla Moista.

Pitch Black

Pitch Black

Statek kolonizacyjny z grupką pasażerów przemierza otchłanie kosmosu. Wśród około czterdziestu ludzi na pokładzie tylko dwoje nie jest kolonistami - William J. Johns (Cole Hauser), eskortuje do więzienia notorycznego zbiega i kryminalistę Richarda B. Riddicka (Vin Diesel). Riddick ucieknie z każdego więzienia, do tego jest bardzo groźny i zabija bez śladu emocji, myśli tylko o sobie. Podczas lotu „Hunter Gratzner” wpada w rój meteorytów i zmuszony jest awaryjnie lądować na nieznanej planecie. Planeta ma atmosferę zdatną do oddychania, więc ocaleni koloniści będą mieli szansę przeżyć. Po dramatycznym lądowaniu okazuje się że Riddick się uwolnił…

Gwiazda Gigantów. James Patrick Hogan

Gwiazda Gigantów. James Patrick Hogan

Ganimedianie zabawili przez pewien czas na Ziemi. Z niedokładnie znanych powodów postanowili wyruszyć ponownie na gwiezdną tułaczkę. Ich celem ma być, nazwana przez Minerwian, gwiazda Gigantów. Minerwianie wiedzieli że na ich planecie przed nimi zamieszkała inna rasa, która pewnego dnia opuściła planetę. Opowieści o gigantach zagościły w mitologii minenerwian. Ludzie odczytali minerwiańskie zapisy o ledwo widocznej gwieździe nazwanej Gwiazdą Gigantów. Czy jest szansa, aby to tam wyemigrowali Giganci?

Powrót Gigantów. James Patrick Hogan

Powrót Gigantów. James Patrick Hogan

Sprawa pochodzenia ciała Charliego znalezionego na Księżycu została wyjaśniona. Victor Hunt powoli szykuje się do powrotu do domu, na Ziemię. Przeprowadza ostatnie badania, nad artefaktem wydobytym z odnalezionego w lodach Ganimedesa statku tajemniczych olbrzymów. Pomimo wielu prób urządzenie nie chce działać. Pobiera prąd, ale nie ma żadnych widocznych efektów. Niedługo po bezowocnych próbach następuje wydarzenie które zmieni świat.

Wiedźmikołaj. Terry Pratchett

Wiedźmikołaj. Terry Pratchett

Ankh-Morpork miasto wielu możliwości. Miasto w którym można kupić wszystko, każdy towar, każdą usługę. Jednym z usługodawców jest Gildia Skrytobójców. Do jej przewodniczącego, Lorda Downeya (David Warner) zgłasza się bardzo tajemniczy klient - Audytorzy. Oferują za inhumację, kwotę trzech milionów dolarów, jest to prawie cztery razy więcej niż poprzednie, najwyższe honorarium. Czasu jest niewiele, tylko tydzień, zadanie musi zostać wykonane do Wigilii Strzeżenia Wiedźm. Jednak najciekawszy jest cel zadania – jest nim Wiedźmikołaj.

Gwiezdne dziedzictwo. James Patrick Hogan

Gwiezdne dziedzictwo. James Patrick Hogan

Koriel wraz z swoim towarzyszem wędrują po pustkowiach. Nie widać drzew, trawy, ani innej roślinności. Ba, wydaje się że nie ma tam też atmosfery – postacie ubrane są w kombinezony kosmiczne. Są jednymi z nielicznych ocalałych z jakiejś katastrofy. Koriel nie chce opuścić swego przyjaciela, pomimo tego że ten opada z sił i nie chce iść dalej. Iść jednak muszą, od tego czy dojdą do swojego celu – Gordy, zależy życie pozostałych. Wędrówka jest ciężka i przyjaciel Koriela całkowicie opada z sił. Koriel zostawia go i obiecuje przysłać pomoc. Pewnego dnia 2028 roku pomoc przybywa, pozostawiony człowiek jest już jednak martwy. Umarł, jak wskazały badania 50 000 lat wcześniej!

Podniebna poczta Kiki (Majo no Takkyubin)

Podniebna poczta Kiki (Majo no Takkyubin)

„O czym marzy dziewczyna dziewczyna gdy dorastać zaczyna, kiedy z pąka zamieni się w kwiat”. A raczej kiedy kończy trzynaście lat. Te mniej rezolutne o różowych kucykach, te bardziej odpowiedzialne o swojej przyszłości. Kiki (Minami Takayama) chce, tak jak jej mama Kokiri (Mieko Nobusawa), zostać czarownicą. Wymaga to jednak, wyjazdu z domu na rok i podjęcia pracy. To stary, tradycyjny zwyczaj, a takie należy przestrzegać. Tak więc, pewnej nocy przy pełni księżyca, Kiki wysłuchuje ostatnich rad mamy, żegna się z rodziną i przyjaciółmi i odlatuje obijając się o drzewa. Latanie nie idzie jej za dobrze, choć to jest to w czym jest najlepsza. Ciężko jej będzie, oj ciężko…

Piekło pocztowe. Terry Pratchett

Piekło pocztowe. Terry Pratchett

Moist von Lipwig (Richard Coyle), albo Albert Spangler, albo Ethel Snake, albo Mundo Smith czy też Edwin Streep to oszust i fałszerz. Jak sam mówi sprzedaje ludziom marzenia. Diament za ułamek wartości, co z tego że chwilę po wyjściu szczęśliwy nowy właściciel zostaje z kawałkiem szkiełka w ręku? Proszę bardzo. Moist oszukuje, okłamuje, doprowadza banki do bankructwa. Nie stosuje przemocy, to nie w jego stylu. W końcu jednak trafia w ręce sprawiedliwości. Próbuje ucieczki, ale bezskutecznie, rankiem ma zawisnąć. Kat skrupulatnie wykonuje powierzone mu obowiązki i pod Moistem otwiera się zapadnia. I wtedy pojawia się anioł…

Porzucone Królestwo. Feliks W. Kres

Porzucone Królestwo. Feliks W. Kres

Akcja powieści „Porzucone królestwo” dzieje się w Szerer, tym samym które było między innymi w powieści „Pani Dobrego Znaku”. Tym razem będzie więcej o Pasmach, poznamy piratów i ich księżniczkę, będziemy też walczyć w górach.

Koziorożec 1

Koziorożec 1

Na przylądku Canaveral trwają przygotowania do startu nowej misji. Misja jest bardzo ważna, start statku ponownie gromadzi tłumy przed telewizorami. Celem misji jest pierwszy lot załogowy na Marsa. Ludzie wylądowali na Księżycu, tym razem mają stanąć na innej planecie. Załoga jest już w kokpicie, odliczanie trwa, nikt nie spodziewa się problemów. Nie wszystko jednak jest tak, jak być powinno…

Five Centimeters Per Second (Byōsoku 5 Centimeter)

Five Centimeters Per Second (Byōsoku 5 Centimeter)

Co porusza się z tytułową prędkością 5 centymetrów na sekundę? Wbrew oczekiwaniom nie jest to jakaś specjalna tajemnica i odpowiedź na nią znajdziemy chwilę po rozpoczęciu się seansu. Podobno z taką prędkością opadają płatki kwiatów wiśni. Wiśnie kwitną na wiosnę, czyli w czasie kiedy kończy się rok szkolny w Japonii. Ten rok jest szczególny, oprócz zakończenia szkoły podstawowej, jest ostatnim kiedy Akari Shinohara (Ayaka Onoue) i Takaki Toono (Kenji Mizuhashi) są razem. Od nowego roku Akari przeprowadza się do Tochigi.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22