Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

Blask Fantastyczny. Terry Pratchett

Blask Fantastyczny. Terry Pratchett

W końcówce Koloru Magii Rincewind (David Jason) i Dwukwiat (Sean Astin) znajdują się w opałach, dużych opałach, spadają sobie z świata… Blask Fantastyczny (książka) i Kolor Magii część druga (film), kontynuują opowieść o pierwszym turyście i jego pierwszym magicznym przewodniku.

Kolor Magii. Terry Pratchett

Kolor Magii. Terry Pratchett

Jak ustalić płeć żółwia? Albo raczej PO CO ustalić płeć żółwia. Z punktu widzenia nauki jest to bardzo ważne. Wiedza ta ma niebagatelne znaczenie dla ludzi zamieszkujących świat leżący na grzbietach czterech słoni stojących na grzbiecie owego żółwia. Słonie na żółwiu, świat na słoniach? To może być tylko Świat Dysku Terrego Pratchetta.

Piknik na Skraju Drogi. Arkadij i Borys Strugaccy

Piknik na Skraju Drogi. Arkadij i Borys Strugaccy

Na Ziemię przylecieli goście z kosmosu. Wylądowali, chwilę posiedzieli, nie skontaktowali się z nikim i odlecieli. Ich miejsca lądowania zostały nazywane strefami. Stref jest 6 i są badane przez Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Pozaziemskiej. Obecność gości wpłynęła na strefy, można znaleźć tam dziwne przedmioty, właśnie one są badane przez ów instytut. Są też ludzie zajmujący się pozyskiwaniem tajemniczych przedmiotów – artefaktów, na własną rękę. Są to Stalkerzy.

Ja, Gelerth. Władysław Pasikowski

Ja, Gelerth. Władysław Pasikowski

Różnorodni autorzy co chwila próbują (prawie) zabić świat. Prawie zabić, bo zawsze ktoś musi przeżyć – film, czy powieść bez bohatera nie miała by sensu. Tak też jest w książce „Ja, Gelerth” autorstwa Władysława Pasikowskiego. Tak, TEGO Pasikowskiego.

Cylinder Van Troffa. Janusz Andrzej Zajdel

Cylinder Van Troffa.  Janusz Andrzej Zajdel

Le Djaz czyta pamiętnik. Nie taki pierwszy z brzegu pamiętnik dorastającej pannicy o jej problemach emocjonalnych w środowisku szkoły podstawowej. Ten pamiętnik należał do jego przyjaciela Akk Numiego. Sam przyjaciel nie wydaje mieć coś przeciwko temu. W zasadzie to nawet nie skomentował tego faktu. Akk Numi zaginął… Le Djaz czyta pamiętnik próbując tam znaleźć wskazówkę gdzie może przebywać jego przyjaciel.

Kosmiczne łowy

Kosmiczne łowy

Lata 80, dla niektórych nic szczególnego, dla niektórych lata dzieciństwa, dla jeszcze kogoś prehistoria. Lata w których powstała wspaniała muzyka (tu znowu – dla niektórych), wiele wspaniałych, dziś już klasycznych filmów. Miały one swój specyficzny klimat. Efekty specjalne nie były zdominowane jeszcze przez komputery, fabuła miejscami była lekko naiwna, ale przyjemnie się je oglądało. Jednym z takich filmów są „Kosmiczne łowy”. Fabuła jest niemal sztampowa – kosmiczny awanturnik rusza na ratunek rozbitkom.

Tak tu cicho o zmierzchu

Tak tu cicho o zmierzchu

Mała wioska gdzieś w pasie przyfrontowym, położona w Republice Karelii (ZSSR). Stacjonuje w niej bateria przeciwlotnicza, którą dowodzi sierżant Fiedot Waskow. Ma pewne problemy z podwładnymi - piją i uganiają się za kobietami. Fiedot zwraca się do dowództwa z prośba o wymianę personelu. Zgoda zostaje udzielona i pod „skrzydła” sierżanta trafia oddział młodych żołnierzy.

Pani Dobrego Znaku. Feliks W. Kres

Pani Dobrego Znaku. Feliks W. Kres

Na kontynencie Szerer znajduje się Puszcza Bukowa. Puszcza jest ogromna, jest to niemal odrębny świat rozciągający się na przestrzeni stu mil. Posiada własne rzeki, wzgórza, bagna i jeziora. Jak na las przystało umiejscowione są tam też polany. Jedna z nich jest ogromna i stanowi siedzibę rodu K.B.I (Keness.Baven.Iss), władców owej puszczy. Jest to ród niesłychanie bogaty – puszcza hojnie zasila jego kiesę. Do niedawna na jego czele stał K.B.I. Lewin, niestety umarł… Przed swoją śmiercią pojął za żonę Ezenę, długowłosą zgrabną brunetkę o różnokolorowych oczach. Ezena przed poślubieniem była niewolnicą. Prawie jak „Niewolnica Isaura”. :-)

Niemy wyścig

Niemy wyścig

Ziemia po kolejnej filmowej katastrofie. Tym razem ucierpiała roślinność, na Ziemi nic nie rośnie. Aby ponownie zazielenić naszą planetę, rośliny hoduje się w latających lasach-ogrodach, na statkach kosmicznych. Praca na nich jest monotonna i nie każdemu przypada do gustu. Czy przez całe 89 minut będziemy obserwowali jak czteroosobowa załoga sadzi, pieli, nawozi i podlewa roślinki?

Trylogia Heroldów Valdemaru. Mercedes Lackey

Trylogia Heroldów Valdemaru. Mercedes Lackey

Talia, prawie 13 letnia dziewczyna, zamieszkuje przygraniczną osadę imperium Valdermaru. Życie ma tam ciężkie, jej matka zmarła przy porodzie. Wychowanie jej spadło na pozostałe 9 żon jej ojca. Najstarsza z nich, Kelder, wyjątkowo nielubi marzycielskiej Tali. Uważa, że dziewczyna powinna się słuchać i pracować, a nie spędzać czas na czytaniu książek. Talia nie raz dostała „w skórę” za swoje buntownicze zachowanie. Innymi słowy życie ma do dupy…

Stukostrachy

Stukostrachy

Małe amerykańskie miasteczko Haven Falls, miejsce przypominające Zadupowo Leśne. Spokojne, senne, wolne od problemów dużych aglomeracji. Policja chyba jest tylko po to aby odprowadzać miejscowych pijaczków do domów, ewentualnie służyć pomocą w znalezieniu drugi przygodnym turystom. Dom dla Roberty „Bobbi” Anderson (Marg Helgenberger) – pisarki nie mającej ostatnio weny. Podczas spaceru z starym, schorowanym psem natrafia w lesie na kawałek rury wystający z ziemi. Pozostałości po II WŚ w Ameryce? Ślady działalności partyzantów? Czy może coś bardziej tajemniczego?

Wędrując po wędrujących wydmach

Wędrując po wędrujących wydmach

Od naszych znajomych z Gdyni dostaliśmy zaproszenie na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego, dokładniej do Łeby i jej okolic. Wyprawa miała odbyć się w niedzielę z samego rana. Mając doświadczenie z dojazdem do Gdyni na tak wczesną porę, postanowiliśmy pojechać do Gdyni już w sobotę, tam u znajomych spędzić noc i wyspani pojechać wspólnie do Łeby.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22