Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

Trylogia Heroldów Valdemaru. Mercedes Lackey

Trylogia Heroldów Valdemaru. Mercedes Lackey

Talia, prawie 13 letnia dziewczyna, zamieszkuje przygraniczną osadę imperium Valdermaru. Życie ma tam ciężkie, jej matka zmarła przy porodzie. Wychowanie jej spadło na pozostałe 9 żon jej ojca. Najstarsza z nich, Kelder, wyjątkowo nielubi marzycielskiej Tali. Uważa, że dziewczyna powinna się słuchać i pracować, a nie spędzać czas na czytaniu książek. Talia nie raz dostała „w skórę” za swoje buntownicze zachowanie. Innymi słowy życie ma do dupy…

Stukostrachy

Stukostrachy

Małe amerykańskie miasteczko Haven Falls, miejsce przypominające Zadupowo Leśne. Spokojne, senne, wolne od problemów dużych aglomeracji. Policja chyba jest tylko po to aby odprowadzać miejscowych pijaczków do domów, ewentualnie służyć pomocą w znalezieniu drugi przygodnym turystom. Dom dla Roberty „Bobbi” Anderson (Marg Helgenberger) – pisarki nie mającej ostatnio weny. Podczas spaceru z starym, schorowanym psem natrafia w lesie na kawałek rury wystający z ziemi. Pozostałości po II WŚ w Ameryce? Ślady działalności partyzantów? Czy może coś bardziej tajemniczego?

Wędrując po wędrujących wydmach

Wędrując po wędrujących wydmach

Od naszych znajomych z Gdyni dostaliśmy zaproszenie na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego, dokładniej do Łeby i jej okolic. Wyprawa miała odbyć się w niedzielę z samego rana. Mając doświadczenie z dojazdem do Gdyni na tak wczesną porę, postanowiliśmy pojechać do Gdyni już w sobotę, tam u znajomych spędzić noc i wyspani pojechać wspólnie do Łeby.

Wszystkie kolory Marsa

Wszystkie kolory Marsa

Mars, czwarta planeta Układu Słonecznego. Planeta fascynująca ludzi od zarania dziejów. Obiekt wyróżniający się z uwagi na swój czerwono-rdzawy kolor na nocnym niebie, skojarzony przez to z zawieruchą wojenną, został nazwany imieniem rzymskiego boga wojny. Włoski astronom Giovanni Schiaparelli widział na nim kanały. Ludzie chcieli dopatrzeć się na nim cywilizacji. Mars jest jednak planetą pustą, bez życia… W grudniu 2026 roku z Ziemi wyrusza statek kolonizacyjny Ares wraz z pierwszą setką pionierów.

Pożeracze czasu (Langoliery)

Pożeracze czasu (Langoliery)

Rutynowy lot z Los Angeles do Bostonu. Część pasażerów ogląda TV, część czyta, a jeszcze część spi. Wśród tych ostatnich znajduje się ociemniała dziewczynka Dinah (Kate Maberly). Po przebudzeniu się zaczyna szukać swojej opiekunki – cioci. Jako że fotel obok jest pusty prosi o pomoc kogokolwiek, nikt jednak się ku temu nie kwapi. Idzie przez samolot szukając pomocy, a my widzimy że samolot jest pusty. Dinah jest sama w samolocie…

Amazon Kindle Classic (Kindle 5)

Amazon Kindle Classic (Kindle 5)

Wszystkich miłośników kynologi, fanów poczciwych kundelków, na wszelki wypadek również chińczyków, pragnę przeprosić. Wbrew podtytułowi, ten tekst nie będzie miał nic wspólnego z psami. Będzie bardziej o literaturze, a raczej sposobom jak ją można czytać. Tematem będzie czytnik książek elektronicznych Amazon Kindle Classic.

Spokojna Ziemia

Spokojna Ziemia

Jak byście się poczuli, gdyby któregoś pięknego dnia, tuż po porannym ceremoniale, wyszli do pracy i nie napotkali problemów na drogach, korków, sama podróż byłaby szybka i bezproblemowa. Tylko już przyjeździe zorientowalibyście się, że po drodze nie napotkaliście nikogo, ani jednego człowieka. Gdyby okazało się że jesteście sami na świecie? Co byście wtedy robili? To co do tej pory? Może byście się dziko bawili? Zostali władcą całego świata? Może byście chcieli gdzieś podróżować, lub skupić się na poszukiwaniu innych ludzi – może ktoś jeszcze przeżył? Być może zaczęlibyście szukać odpowiedzi na pytanie: „co się, u licha, stało?”

Ładunek

Ładunek

W roku 2267 ludzkość zmuszona była opuścić Ziemię, warunki panujące na niej nie nadają się do życia. Ludzkość zamieszkuje inne planety i stacje kosmiczne. Warunki panujące na nich również nie są za wesołe… Jedną z owych stacji mamy możliwość zobaczyć w filmie „Ładunek” - przypomina ona bardziej poczekalnie zapyziałego dworca autobusowego, niż miejsce w którym chce się mieszkać. Główna bohaterka marzy, aby polecieć do swojej siostry (Maria Boettner), która wygrała bilet na planetę Rhea – planetę raj. Bilet jednak kosztuje.

The Goonies

The Goonies

Astoria to małe, senne amerykańskie miasteczko położone na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki, nieopodal granicy z Kanadą. Jest to miejsce w którym mieszkają bohaterowie filmy „The Goonies”. Jeszcze mieszkają… Już niedługo na miejscu ich domów ma powstać pole golfowe. To jest ich ostatni weekend razem, jak najlepiej go spędzić?

Wieczny pokój. Joe Haldeman

Wieczny pokój. Joe Haldeman

Wojsko przyszłości - roboty zdalnie sterowane. Operator siedząc w odległości od pola walki, ma małe szanse na ucierpienie w wyniku działań tam toczonych. Szczególnie gdy przeciwnik dysponuje bardziej prymitywnymi metodami i musi pojawiać się polu walki osobiście.

Wieczna Wolność. Joe Haldeman

Wieczna Wolność. Joe Haldeman

William Mandela, bohater powieści pt. „Wieczna Wojna”, po zakończeniu wojny osiadł na spokojniej planecie. Weterani mieli do wyboru, poddać się zabiegowi „uczłowieczenia” (nie mylić z komiksem o Tytusie!), albo żyć na odległej planecie. Wielu z nich wybrało opcję żyć tak jak się urodzili. Czy jednak takie życie się im podoba…

1492: Wyprawa do raju

1492: Wyprawa do raju

Ridley Scott i Sigourney Weaver, o czyli będzie o Obcym? Nie zupełnie raczej o obcej, nowej kulturze. To że raz Ridley kazał Sigourney Weaver walczyć z obcym w kosmosie, nie oznacza że nie mogą zrobić razem innego filmu. Tym razem historycznego, o „odkryciu” nowego kontynentu.

Wieczna Wojna. Joe Haldeman

Wieczna Wojna. Joe Haldeman

Wojna stuletnia to seria konfliktów zbrojnych, toczonych z przerwami w XIV i XV wieku pomiędzy Anglią i Francją. Trwała 116 lat. Dość długo. Gdyby jednak wojna trwała dziesięć razy tyle lat? Jak wyglądałaby wojna tysiącletnia? W powieści science-fiction Joe Haldemana mamy możliwość obserwacji zmian na Ziemi podczas tak długiego konfliktu, z punktu widzenia głównego bohatera Williama Mandelli, żołnierza który brał udział w całym konflikcie. Od początku, aż do końca.

Wyspa Piratów

Wyspa Piratów

Film określany największą klapą w historii kina. Film który doprowadził wytwórnię filmową, Carolco Pictures do bankructwa. Film za który jego reżyser, Renny Harlin dostał złotą malinę. Wyspa piratów, jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22