Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

The Goonies

The Goonies

Astoria to małe, senne amerykańskie miasteczko położone na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki, nieopodal granicy z Kanadą. Jest to miejsce w którym mieszkają bohaterowie filmy „The Goonies”. Jeszcze mieszkają… Już niedługo na miejscu ich domów ma powstać pole golfowe. To jest ich ostatni weekend razem, jak najlepiej go spędzić?

Wieczny pokój. Joe Haldeman

Wieczny pokój. Joe Haldeman

Wojsko przyszłości - roboty zdalnie sterowane. Operator siedząc w odległości od pola walki, ma małe szanse na ucierpienie w wyniku działań tam toczonych. Szczególnie gdy przeciwnik dysponuje bardziej prymitywnymi metodami i musi pojawiać się polu walki osobiście.

Wieczna Wolność. Joe Haldeman

Wieczna Wolność. Joe Haldeman

William Mandela, bohater powieści pt. „Wieczna Wojna”, po zakończeniu wojny osiadł na spokojniej planecie. Weterani mieli do wyboru, poddać się zabiegowi „uczłowieczenia” (nie mylić z komiksem o Tytusie!), albo żyć na odległej planecie. Wielu z nich wybrało opcję żyć tak jak się urodzili. Czy jednak takie życie się im podoba…

1492: Wyprawa do raju

1492: Wyprawa do raju

Ridley Scott i Sigourney Weaver, o czyli będzie o Obcym? Nie zupełnie raczej o obcej, nowej kulturze. To że raz Ridley kazał Sigourney Weaver walczyć z obcym w kosmosie, nie oznacza że nie mogą zrobić razem innego filmu. Tym razem historycznego, o „odkryciu” nowego kontynentu.

Wieczna Wojna. Joe Haldeman

Wieczna Wojna. Joe Haldeman

Wojna stuletnia to seria konfliktów zbrojnych, toczonych z przerwami w XIV i XV wieku pomiędzy Anglią i Francją. Trwała 116 lat. Dość długo. Gdyby jednak wojna trwała dziesięć razy tyle lat? Jak wyglądałaby wojna tysiącletnia? W powieści science-fiction Joe Haldemana mamy możliwość obserwacji zmian na Ziemi podczas tak długiego konfliktu, z punktu widzenia głównego bohatera Williama Mandelli, żołnierza który brał udział w całym konflikcie. Od początku, aż do końca.

Wyspa Piratów

Wyspa Piratów

Film określany największą klapą w historii kina. Film który doprowadził wytwórnię filmową, Carolco Pictures do bankructwa. Film za który jego reżyser, Renny Harlin dostał złotą malinę. Wyspa piratów, jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.

ORP Dzik. Dariusz Domagalski

ORP Dzik. Dariusz Domagalski

Chluba Polskiej Marynarki Wojennej. Unikat. Jedyny taki. Okręt podwodny ORP Dzik. Jak każdy okręt musi mieć załogę. Ta opisana przez Dariusza Domagalskiego jest jeszcze bardziej unikatowa jak jej okręt. Aż dziw że to jeszcze pływa…

W stronę słońca

W stronę słońca

Nasze słońce umiera… Ziemia zamarza, a ludzkość stanęła na granicy wyginięcia. Aby uratować świat przed zagładą, siedem lat temu, zorganizowano Projekt Ikarus mający za zadanie ponownie rozpalić Słońce. Projekt kończy się niepowodzeniem, tuż przed dotarciem do celu. Czy czeka nas zagłada?

Czarny Horyzont. Tomasz Kołodziejczak

Czarny Horyzont. Tomasz Kołodziejczak

Elfy magiczne istoty, biegające z łukami, śpiewające głupawe piosenki, słynące z ponadprzeciętnej urody. Świat który zamieszkują to zwykle jakaś fantastyczna kraina w czasach przypominająca nasze średniowiecze. Magia, brak znanej nam techniki, miecze i tym podobne. Gdyby jednak umieścić akcję takiej powieść w przyszłości i na terenie… Polski?

Ukryty wymiar

Ukryty wymiar

W 2040 statek badawczy „Event Horyzon” startuje z misją zbadania granic Układu Słonecznego. Wszystko idzie zgodnie z planem, aż do Neptuna. Po doleceniu do ósmej planety naszego układu gwiezdnego, statek znika. Ot tak po prostu. Jest i go nie ma. Jest to największa katastrofa w dziejach badania kosmosu. Po kilku latach – siedmiu – na Ziemię dociera wiadomość której nadawcą wydaje się być zaginiony statek. Trzeba więc lecieć i ich ratować.

Winnetou. Karol May

Winnetou. Karol May

Winnetou, powieść Karola Maya o szlachetnym wodzu Apachów i jego białym bracie Old Shatterhandzie. Powieść którą czytałem jako pachole. Powieść o wartkiej akcji i przygodach. Czy przetrwała próbę czasu i nadal może bawić? Czy po latach wyda się ona banalną, głupawą i naiwną historią?

Steamboy

Steamboy

Para czyli woda w gazowym stanie skupienia. Coś co obserwujemy codziennie gotując wodę na herbatę lub kawę. Wydaje się czymś ulotnym, ale to ona pomogła zrewolucjonizować świat. To dzięki niej pociągi sunęły po torach, statki przestały być zdane na kaprysy pogody, czy w zakładach pracy, pojawiły się na masową skalę maszyny.

Szept Serca (Mimi wo Sumaseba)

Szept Serca (Mimi wo Sumaseba)

Co może robić czternastoletnia dziewczyna w kończącą się przerwę letnią (takie japońskie wakacje). Chodzić na randki? Jej to jeszcze nie interesuje. Uczyć się? :-) Siedzieć i oglądać głupkowate programy (czyli każde) w TV? Nie. Shizuku Tsukishima (Youko Honna) jest z gatunku moli. Moli książkowych. Czytała by wszystko, co jest jej ulubionym gatunkiem – beletrystyką. Pomimo wakacji Shizuku pędzi do szkolnej biblioteki, gdzie przebiera z tego co jeszcze nie przetrzebiła.

Cała prawda o planecie Ksi. Janusz Andrzej Zajdel

Cała prawda o planecie Ksi. Janusz Andrzej Zajdel

Ludzkość sięgnęła gwiazd, tym razem w powieści Janusza Zajdla „Cała prawda o planecie Ksi”. Wśród pilotów statków kosmicznych jest elita – piloci pozaukładowi. Jak sama nazwa wskazuje opuszczają oni nasz układ gwiezdny i lecą, bardzo często w nieznane. Podróże są tak czasochłonne, że nie przeżyli by ich lecąc w klasyczny sposób, przebywają więc w anabiozie. Prowadzi to do ciekawych zjawisk. Przykładem jest Komandor Sloth bohater tej powieści, ma czterdzieści dwa lata, lecz urodził się sto pięćdziesiąt lat temu.

Xanth. Anthony Piers

Xanth. Anthony Piers

Xanth to magiczna kraina z cyklu powieści Athonego Piers’a. Kraina w której posiada się jakiś talent magiczny, lub jest się istota magiczną. Talent może być różnoraki, od tworzenia kolorowych plam na ścianie, do potężnej iluzji. Ci z najpotężniejszym talentem mogą dostać status maga i zostać królem Xanth. Co do istot magicznych są to wszelkiego rodzaju centaury, harpie, smoki, olbrzymy i tym podobne.

Ruchomy zamek Hauru (Howl no Ugoku Shiro)

Ruchomy zamek Hauru (Howl no Ugoku Shiro)

Zamek – według prof. Bohdana Guerquina zespół elementów warownych i budynków mieszkalnych powiązanych w zamknięty obwód obronny, który to zespół powstał w ustroju feudalnym jako ośrodek władzy książęcej, siedziba możnowładcy, siedziba rycerza lub placówka militarna. Zasadniczą cechę takiego zespołu stanowi zamknięty obwód obronny początkowo w postaci wałów lub konstrukcji drewniano-ziemnej, a w następnych okresach murowany.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22