Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

Nirvana

Nirvana

Jimi Dini (Christopher Lambert) jest producentem gier komputerowych. Jego najnowsza produkcja - Nirvana ma wejść na rynek za trzy dni. Jimi dokonuje ostatecznych poprawek (czyżby nie chciał wydawać patchy zaraz po premierze?). Wcielamy się w niej w awatara o imieniu Solo (Diego Abatantuono). Musimy uniknąć zamachów na swoje życie.

Toy Land. Robert Jerzy Szmidt

Toy Land. Robert Jerzy Szmidt

Najemnicy barwna grupa społeczna pracująca (czyt. głównie walcząca) za pieniądze i dla pieniędzy. Obronią małe państewko, albo je zdobędą, ewentualnie wyszkolą wojsko tego państewka. Wykradną dobrze strzeżone tajemnice. Zrobią dużo, ale trzeba im zapłacić. Wśród nich jeden z najlepszych – Pat Dante…

Hobbit: Pustkowie Smauga

Hobbit: Pustkowie Smauga

27 grudnia 2013, miała w Polsce premiera filmu Hobbit: Pustkowie Smauga. Część pierwsza spodobała nam się na tyle abyśmy chcieli obejrzeć jej kontynuacje, wybraliśmy się całą rodzinką do kina. Film został obejrzany, a moje wrażenia opisuje poniżej.
Uwaga! Opis może zawierać tak zwane „spoilery“, jeżeli ktoś nie czytał książki, lub nie widział jeszcze filmu, czyta tą recenzje na własne ryzyko. :-)

Dzień Szakala. Frederick Forsyth

Dzień Szakala. Frederick Forsyth

Francja kraj opiewany w znanym dokumencie „Allo, allo!”. W tym dokumencie wspominany był również generał z wielkim nosem Charles de Gaulle – jeden z bohaterów tytułowej powieści. Akcja książki w odróżnieniu od serialu dzieje się już po II Wojnie Światowej. Co ma z tym wszystkim wspólnego wspomniany szakal?

Malborski najazd na Gdańsk

Malborski najazd na Gdańsk

Podczas jednego z ostatnich naszych najazdów na Malbork, posłyszeliśmy wiadomość o planowanym szkoleniu wyjazdowym tamtejszych Przewodników PTTK do Gdańska. Ponieważ zwiedzać nigdy nie za mało, postanowiliśmy się dołączyć i pomóc zdobywać Gdańsk.

Stacja arktyczna „Zebra” Alistair MacLean

Stacja arktyczna „Zebra” Alistair MacLean

Arktyka, miejsce fascynujące. Przepiękne krajobrazy, miła temperatura (dla mnie), wspaniałe noc – fajnie było by pospać pół roku, gdyby nie to że później czeka nas dzień trwający pół roku (ale może z robotą bym się powyrabiał). Brak turystów i nie proszonych gości. Prawie idealne warunki do życia.

Starbound (beta)

Starbound (beta)

„Kosmos. Ostateczna granica…” W tym bezkresnym oceanie gwiazd znajduje się uciekinier/uciekinierka z Ziemi (bądź też innej planety). Jej lub jego statek orbituje wokół nie zbadanej planety. W dalszą drogę wyruszyć się nie da – koniec paliwa, a CPNu nie widać… Nie pozostaje więc nic więcej, jak udać się na powierzchnię owej planety i spróbować tam przeżyć. Na całe szczęście udało się zabrać manipulator materii (podstawowe narzędzie), stary miecz, latarkę i kilka nasion. To musi wystarczyć.

Toy Wars. Andrzej Ziemiański

Toy Wars. Andrzej Ziemiański

Zastanawialiście się jak to jest być milionerem? Jak jest się zmuszonym jeść kocią karmę, parzyć po raz któryś tą samą kawę? Jak to jest myć się w umywalce, kradzionym mydłem z toalet na stacjach benzynowych? Jak to jest spać na podłodze w biurze? Czy nie miało być o milionerach, czy jak? Miało być o milionerach, a raczej milionerce i jest.

Koncert Piotra Krupskiego na cymbałach wileńskich

Koncert Piotra Krupskiego na cymbałach wileńskich

Cymbały.
z instrumentów wielu
mało mi znane,
gdyż, może nie było mi dane
słyszeć płynące z nich dźwięki,
a zamiast modnej piosenki,
wsłuchiwać się w ich muzykę.

Krystyna Julia Folejewska.

2586 kroków. Andrzej Pilipiuk

2586 kroków. Andrzej Pilipiuk

Dokąd prowadzi tytułowe 2586 kroków? Jak nawiązać kontakt z Marsem? Gdzie leży Lissa? Jak przedstawiała by się historia, gdyby Polska miała bombę atomową przed wybuchem II Wojny Światowej? Czy w Polsce żyją wampiry? Na te i wiele innych pytań odpowie zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka 2856 kroków.

Żegnaj Laleczko. Raymond Chandler

Żegnaj Laleczko. Raymond Chandler

Kogo by można wymienić jako najsłynniejszego z detektywów na świecie? Tego z nieodłączną fajką, Sherlocka Holmes? Może tego z śmiesznym wąsikiem, Herkulesa Poirot? Jest jeszcze człowiek zniszczenie - Jacques Clouseau? Znalazło by się i wielu innych, ale tu będzie o tym, który kojarzy mi się z butelką whisky czy też brandy. Philip Marlowe.

III Plener Fotograficzny w Malborku

III Plener Fotograficzny w Malborku

Mając niedosyt wrażeń po zeszłotygodniowej wizycie z Harcerzami na Zamku w Malborku, wracając z Gdyni postanowiliśmy dołączyć do odbywającego się tam III Pleneru Fotograficznego „Jesienny Malbork”. Plener został zorganizowany przez Komisję Fotografii Krajoznawczej przy Zarządzie Oddziału PTTK „Ziemi Elbląskiej” w Elblągu i Oddział Przewodnicki im. S. Dubyny w Malborku.

Harcerski szturm na Malbork

Harcerski szturm na Malbork

97 EMDSH (Elbląska Męska Drużyna Starszoharcerska) „Chetan” stara się zdobyć tytuł „Drużyny Grunwaldzkiej”. Jednym z ich zadań jest zaznajomienie się, z jak największą ilością informacji na temat Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie – czyli Krzyżaków. Po krótkiej dyskusji z Alą postanowiliśmy w ramach naszych skromnych możliwości im pomóc. Jako pierwszy cel obraliśmy przedstawienie im historii zakonu, ich stolicy i bitwy pod Grunwaldem. Niestety Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem jest czynne tylko do 30 września i nie mogliśmy się tam udać – poczekamy z tym do kwietnia. Jeżeli pola Grunwaldu odpadły co nam zostało? Ich dawna stolica, Malbork.

Ku gwiazdom. Harry Harrison

Ku gwiazdom. Harry Harrison

Młody inżynier Jan Kulozik ma za zadanie zmodernizować instalację destylacyjną w jednym z zakładów. O ile część pracy Jana – czyli inżynieria mikroobwodów nie stanowi dla niego problemów, to wyposażenie zakładów to inna bajka. Instalacja jest dość wiekowa i jak na taką przystała sprawia problemy. Sytuacji nie poprawiają pracownicy. Są niekompetentni, niedouczeni i leniwi. Nie wykonują należycie poleceń głównego inżyniera, co bardzo irytuje naszego bohatera.

Wrocław

Wrocław

Wrocław (łac. Wratislavia lub Vratislavia lub Budorgis, niem. Breslau i, śl-niem. Brassel, czes. Vratislav, węg. Boroszló) – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, siedziba władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Położone w Europie Środkowej na Nizinie Śląskiej, w Pradolinie Wrocławskiej, nad rzeką Odrą i czterema jej dopływami. Jest historyczną stolicą Śląska oraz Dolnego Śląska.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21