Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

42 Ogólnopolski Złaz Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa

42 Ogólnopolski Złaz Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa

Od 42 lat, Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej organizuje Ogólnopolski Złaz Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego do Fiszewa. W tym roku uczestniczyłem w nim po raz trzeci.

Złaz za cel obrał sobie między innymi oddanie czci żołnierzom Powstania Listopadowego. Co z tym ma wspólnego Fiszewo? Czy toczyły się tam jakieś bitwy?

Wings of Honneamise (Ōritsu Uchūgun - Honneamise no Tsubasa)

Wings of Honneamise (Ōritsu Uchūgun - Honneamise no Tsubasa)

Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;
Młodości! dodaj mi skrzydła!
Niech nad martwym wzlecę światem
W rajską dziedzinę ułudy:
Kędy zapał tworzy cudy,
Nowości potrząsa kwiatem
I obleka w nadziei złote malowidła.

Adam Mickiewicz.

Przewodnicy w Olsztynie

Przewodnicy w Olsztynie

Olsztyn, stolica województwa Warmińsko-mazurskiego. Do tego liczącego sobie ponad 660 lat miasta (prawa miejskie nadano mu w 1353 roku), zjechali przewodnicy na IV Ogólnopolskie Forum Przewodników Turystycznych. Razem z Alą również się tam wybraliśmy. Niby Olsztyn jest nie daleko, ale zawsze brakowało okazji, aby się mu z bliska przyjrzeć.

Constantine

Constantine

Upalny dzień gdzieś w Meksyku. Dwóch mężczyzn szuka czegoś w ruinach kościoła. Chwilę później noga jednego z nich, przypadkowo przebija się do dawno zapomnianej skrytki. Meksykanin zaciekawiony czy coś jeszcze w niej zostało, zagląda. Szczęście mu sprzyja i w skrytce coś jest. Po wyciągnięciu okazuje się że jest to kawałek grotu włóczni, zawinięty w nazistowską flagę.

Bez przewrotu. Juliusz Verne

Bez przewrotu. Juliusz Verne

Impey Barbicane, kapitan Nicholl, J. T. Maston, czy te nazwiska coś komuś mówią? Są to bohaterowie powieści „Z Ziemi na Księżyc” i „Wokół Księżyca” autorstwa Juliusza Verne'a. Opisane jest w nich przygotowania i podróż na Księżyc, w pocisku wystrzelonego z ogromnego działa. Powieści te należą to tak zwanej „małej trylogii”. Chwila, przecież trylogia to TRZY, a nie dwie książki!

Pewnego Razu Na Dzikim Zachodzie

Pewnego Razu Na Dzikim Zachodzie

Mała stacja kolejowa, gdzieś na krańcu świata. Senną atmosferę przerywa wchodzący jegomość w długim płaszczu, wyglądający jak rewolwerowiec. Nie jest sam, przyprowadził z sobą kolegów. Jacy to dobrzy koledzy, że odprowadzają go na pociąg! Tylko dlaczego nie chcą kupić biletów? Czyżby chcieli pojechać na gapę!? Toż to istne łobuzy! Nie, wydają się jednak że na coś czekają… Jako że są na stacji kolejowej, można się domyślić że czekają na kogoś, kto przyjedzie pociągiem. Czyli jednak są to dobrzy koledzy, oczekujący na swojego dawno nie widzianego przyjaciela?

Nirvana

Nirvana

Jimi Dini (Christopher Lambert) jest producentem gier komputerowych. Jego najnowsza produkcja - Nirvana ma wejść na rynek za trzy dni. Jimi dokonuje ostatecznych poprawek (czyżby nie chciał wydawać patchy zaraz po premierze?). Wcielamy się w niej w awatara o imieniu Solo (Diego Abatantuono). Musimy uniknąć zamachów na swoje życie.

Toy Land. Robert Jerzy Szmidt

Toy Land. Robert Jerzy Szmidt

Najemnicy barwna grupa społeczna pracująca (czyt. głównie walcząca) za pieniądze i dla pieniędzy. Obronią małe państewko, albo je zdobędą, ewentualnie wyszkolą wojsko tego państewka. Wykradną dobrze strzeżone tajemnice. Zrobią dużo, ale trzeba im zapłacić. Wśród nich jeden z najlepszych – Pat Dante…

Hobbit: Pustkowie Smauga

Hobbit: Pustkowie Smauga

27 grudnia 2013, miała w Polsce premiera filmu Hobbit: Pustkowie Smauga. Część pierwsza spodobała nam się na tyle abyśmy chcieli obejrzeć jej kontynuacje, wybraliśmy się całą rodzinką do kina. Film został obejrzany, a moje wrażenia opisuje poniżej.
Uwaga! Opis może zawierać tak zwane „spoilery“, jeżeli ktoś nie czytał książki, lub nie widział jeszcze filmu, czyta tą recenzje na własne ryzyko. :-)

Dzień Szakala. Frederick Forsyth

Dzień Szakala. Frederick Forsyth

Francja kraj opiewany w znanym dokumencie „Allo, allo!”. W tym dokumencie wspominany był również generał z wielkim nosem Charles de Gaulle – jeden z bohaterów tytułowej powieści. Akcja książki w odróżnieniu od serialu dzieje się już po II Wojnie Światowej. Co ma z tym wszystkim wspólnego wspomniany szakal?

Malborski najazd na Gdańsk

Malborski najazd na Gdańsk

Podczas jednego z ostatnich naszych najazdów na Malbork, posłyszeliśmy wiadomość o planowanym szkoleniu wyjazdowym tamtejszych Przewodników PTTK do Gdańska. Ponieważ zwiedzać nigdy nie za mało, postanowiliśmy się dołączyć i pomóc zdobywać Gdańsk.

Stacja arktyczna „Zebra” Alistair MacLean

Stacja arktyczna „Zebra” Alistair MacLean

Arktyka, miejsce fascynujące. Przepiękne krajobrazy, miła temperatura (dla mnie), wspaniałe noc – fajnie było by pospać pół roku, gdyby nie to że później czeka nas dzień trwający pół roku (ale może z robotą bym się powyrabiał). Brak turystów i nie proszonych gości. Prawie idealne warunki do życia.

Starbound (beta)

Starbound (beta)

„Kosmos. Ostateczna granica…” W tym bezkresnym oceanie gwiazd znajduje się uciekinier/uciekinierka z Ziemi (bądź też innej planety). Jej lub jego statek orbituje wokół nie zbadanej planety. W dalszą drogę wyruszyć się nie da – koniec paliwa, a CPNu nie widać… Nie pozostaje więc nic więcej, jak udać się na powierzchnię owej planety i spróbować tam przeżyć. Na całe szczęście udało się zabrać manipulator materii (podstawowe narzędzie), stary miecz, latarkę i kilka nasion. To musi wystarczyć.

Toy Wars. Andrzej Ziemiański

Toy Wars. Andrzej Ziemiański

Zastanawialiście się jak to jest być milionerem? Jak jest się zmuszonym jeść kocią karmę, parzyć po raz któryś tą samą kawę? Jak to jest myć się w umywalce, kradzionym mydłem z toalet na stacjach benzynowych? Jak to jest spać na podłodze w biurze? Czy nie miało być o milionerach, czy jak? Miało być o milionerach, a raczej milionerce i jest.

Koncert Piotra Krupskiego na cymbałach wileńskich

Koncert Piotra Krupskiego na cymbałach wileńskich

Cymbały.
z instrumentów wielu
mało mi znane,
gdyż, może nie było mi dane
słyszeć płynące z nich dźwięki,
a zamiast modnej piosenki,
wsłuchiwać się w ich muzykę.

Krystyna Julia Folejewska.

2586 kroków. Andrzej Pilipiuk

2586 kroków. Andrzej Pilipiuk

Dokąd prowadzi tytułowe 2586 kroków? Jak nawiązać kontakt z Marsem? Gdzie leży Lissa? Jak przedstawiała by się historia, gdyby Polska miała bombę atomową przed wybuchem II Wojny Światowej? Czy w Polsce żyją wampiry? Na te i wiele innych pytań odpowie zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka 2856 kroków.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22