Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

Muzyczne egzorcyzmy

Muzyczne egzorcyzmy

„Jeśli w Twojej dzielnicy jest coś dziwnego
Do kogo zadzwonisz?
do pogromców duchów!
Jeśli jest tam coś dziwnego i to nie wygląda dobrze
Do kogo zadzwonisz?
do pogromców duchów!”

A co zrobisz jak nie przyjadą? Przecież oni działali w Nowym Yorku w latach 80 XX wieku, a mamy lata 2000 i jesteśmy w Londynie? No co zrobisz? Poszukasz kogoś kto potrafi odganiać duchy, szukając ogłoszenia w gazecie? Wbrew pozorom znajdziesz tam takie ogłoszenia.

Zapach szkła. Andrzej Ziemiański

Zapach szkła. Andrzej Ziemiański

Andrzej Ziemiański (ur. 17 lutego 1960 we Wrocławiu) – polski pisarz science fiction i fantasy, z zawodu architekt. W roku 1983 ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. W latach 1984–1985 pracował w Instytucie Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej, zaś od 1985 do 2005 w Instytucie Budownictwa Rolniczego Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Oprócz pisania, prowadzi zajęcia dla studentów z creative writing w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Hellsing TV i OVA

Hellsing TV i OVA

Jeżeli ktoś ma jakieś skojarzenia dotyczące nazwy anime – Hellsing - z wampirami, ich łowcami, grozą i tym podobnymi rzeczami to są to dobre skojarzenia. :-) To anime jednak nie opowiada historii Abrahama von Hellsinga, a organizacji o nazwie Hellsing. Celem działania owej organizacji nie jest jednak pomoc przy prowadzeniu ogródka, doradztwo finansowe, urządzanie przyjęć urodzinowych dla dzieci, czy nawet projektowanie stron internetowych. Hellsing zajmuję się walką z nieumarłymi.

Mirai Nikki (The Future Diary)

Mirai Nikki (The Future Diary)

Uczniak japońskiego gimnazjum – Yukiteru Amano to postać całkowicie wyalienowana, samotnik, nie mający przyjaciół. Czas spędza sam, typowy przykład typowego odludka. Ubrany jest w kretyńską czapeczkę, w której chyba tylko nie śpi… To indywiduum dostaje szanse w grze, w którj nagroda to zostanie… Bogiem.

Niuch. Terry Pratchett

Niuch. Terry Pratchett

Wyobraźmy sobie taką scenę: gabinet, biurko, jakaś szafa. Za oknem słychać zgiełk miasta (Ankh-Morpork). Przy biurku siedzi osoba wyglądająca na strażnika. Strażnika wysokiego szczebla dokładnie rzecz biorąc. Rozmawia z jedną z strażniczek na temat odznaki i tego że będzie musiał ją komuś oddać… Na schodach słychać tupot, do gabinetu wkracza grupa roześmianych strażników. Kapitan Marchewa wręcza małą paczuszkę, z tekstem: „Wiemy że zasługuje Pan na więcej…” Czyżby komendant Straży Miejskiej Ankh-Morpork, Jego Łaskawość Diuk sir Samuel Vimes odchodził na emeryturę?! ON?! To nie możliwe!

Odpust w Fromborku

Odpust w Fromborku

Kolej Nadzalewowa (niem. Haffuferbahn – HUB) – linia kolejowa, która w zamyśle niemieckich projektantów miała połączyć Elbląg z Królewcem. W latach 1897–1899 zbudowano odcinek łączący Elbląg z Braniewem, gdzie Kolej Nadzalewowa łączyła się z Koleją Wschodnią umożliwiając dalszą podróż aż do Królewca.

Unepic

Unepic

Kiedy byłem młody i do szkół uczęszczałem - były to czasy kiedy tornistry robiło się z kamienia, a mama nie mówiła „Uważaj synku na samochody, po drodze“, tylko „Uważaj synku na tygrysy szablastozębne, po drodze” - wraz z kilkoma kumplami graliśmy w coś takiego jak gry RPG. Papierowa RPG. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Niestety kumple się rozjechali, czasu zostało za mało… Szkoda. Jednak dzisiejszy tekst nie będzie poświęcony ani prehistorii, ani moim wspomnieniom, ani też opisom owych gier RPG. Partyjką takiej gry rozpoczyna się intro do gry komputerowej „UnEpic”.

Loren the Amazon Princess

Loren the Amazon Princess

Dawno, dawno temu, w bardzo, bardzo odległej krainie żyła sobie mądra i waleczna królowa amazonek… Bla, bla, bla, bla i tak dalej. Nudno więc zacznę inaczej. Loren jest córką owej królowej, czyli tytułową księżniczką. Podczas swojego codziennego treningu dowiaduje się że jej matka została zaginęła. Jako dobra i kochająca córka postanawia wyruszyć jej na poszukiwania (inaczej gra zaraz po intrze zakończyła by się, a nie o to chodzi. :-) ). Są pewne problemy, bo jako osoba sprawująca TERAZ władzę, powinna siedzieć na tyłku i wydawać polecenia. Jednak udaje się to obejść i Loren wyrusza na ratunek. Na wyprawę zabiera (oprócz broni i nie praktycznej zbroi), niewolnicę, lub niewolnika (gracz wybiera na starcie gry płeć postaci) pochodzącej/pochodzącego z elfiego rodu. Postać również wyposażona jest w niepraktyczną zbroję. :-)

W północ się odzieje. Terry Pratchett

W północ się odzieje. Terry Pratchett

„Tiffany Obolała jest czarownicą. Bardzo się stara, pomagając mieszkańcom Kredy. Nawet jeśli jej praca obejmuje głównie bandażowanie nóg i ma niewiele wspólnego z… no... magią. I utrudnia sen.

Ale gdzieś, kiedyś istniał splątany kłąb zła i pogardy, nienawiści i wrogości. Teraz się przebudził. Budzi też dawne opowieści, te o złych, starych czarownicach. I nagle Tiffany nie jest już taka pewna, czy postępuje słusznie. A jej mali sprzymierzeńcy – waleczni Nac Mac Feeglowie – tylko wszystko komplikują. Sytuacja powinna się poprawić, kiedy Tiffany wreszcie porządnie się wyśpi. Ale wcale się nie poprawia.

I wkrótce stanie się o wiele, wiele gorsza… ”

Czy w Kórniku mieszkają kóry?

Czy w Kórniku mieszkają kóry?

Czy w Kórniku mieszkają kóry? Czy Poznańskie Koziołki wyemigrowały za pracą? Jak się szuka skarbów w czasach nowożytnych?

W Poznaniu kozły kłują,
Więc Ogonki, mądre głowy,
Do Poznania żywo jadą,
Aby sprawdzić owe mowy.

Najlepsza gra od Electronic Arts

Najlepsza gra od Electronic Arts

Electronic Arts – amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych i wideo. Firma została założona przez Tripa Hawkinsa w 1982 r. W pierwszej połowie 2011 roku firma EA była pierwszym co do wielkości wydawcą gier na zachodnich rynkach, z roczną sprzedażą sięgającą 4 miliardów dolarów.

Legend of Grimrock

Legend of Grimrock

Jak często mieliście myśli, że jesteście związani liną razem z trójką inny osób i wrzuceni do lochów? Często? Dziwne, mi nigdy. :-> Jeżeli jednak tego chcecie, możecie doświadczyć tego w Legend of Grimrock.

Skocz do strony nr:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22