Nemesis 3 Pętla Czasu

Nemesis 3 Pętla Czasu

2024-02-23 | Artur Wyszyński | Film | Wyświetleń: 57 | Wersja PDF | Wydrukuj
Czyli: Po śladach do odpowiedzi.

Alex Sinclair (Sue Price) jest jedyną nadzieją ludzkości. Te w 2077 podbiły i przejęły władzę nad Ziemią. Mama Alex aby uchronić ją od cyborgów cofnęła się w czasie do 1980 roku, do Afryki. Kiedy niemowlę wyrosło na młodą kobietę, na jej trop wpadł Nebula. Super cyborg z przyszłości. Walka z wojowniczą kobietą źle skończyła się dla cyborga, teraz to kupa złomu. Oczywiście to nie koniec problemów Alex.

Aby pozyskać, potrzebne nie wiadomo po co, zmodyfikowane DNA Alex, zostaje wysłany kolejny cyborg. Jest on nowej generacji, lepszy, bardziej zabójczy, straszny, etc. Ważne jest to, że Alex ma pozostać żywa.

Super cyborg – Farnsworth 2 (Tim Thomerson) ze swoją ekipą wyrusza w przeszłość, do roku 1998. Widać, że wysłanie samotnego Nebuli, przez cyborgi było błędem.

Alex nie pamięta, jak znalazła się na pustyni. Po walce z Nebulą została uratowana przez wojsko, co było później, jest dla niej ciemną plamą, ma amnezje. Wydostanie się z pustyni, pomimo braku wody, jest banalne. Niestety, zaraz po tym, napotyka zamaskowanego Farnsworth 2. Zauważyła, że napotkany mężczyzna jest jakiś dziwny, ale to ma być norma w tej części Afryki. Wie też, że to jest jedyna szansa na ratunek.

Amnezja Alex musi być poważna, nawet kiedy Farnsworth 2 się jej… przedstawia, ona niczego nie pamięta. Nawet faktu, że miała sama siebie postrzelić w głowę. Od tyłu.

Farnsworth 2 chce pozyskać jak najwięcej danych od Alex, czy ma rodzeństwo, ile, czy ma dzieci. Ona niczego nie pamięta, choć coraz częściej ma przebłyski pamięci. W końcu pamięć jej wraca. Wie kim jest, wie, że jest mutantką, wie o tym, że jej ścigana i nie może się dać przebadać cyborgom. Pamięć odzyskuje w samą porę.

Przygód Alex ciąg dalszy. Wykończenie Nebuli to za mało. Tym razem przeciwników jest więcej, ale ich jakość jest niższa, nawet sumarycznie. Walka będzie, ale ciężką jej nazwać nie można.

Albert Pyun próbował tu motywu amnezji. Jest on tak często wykorzystywany, że nie pamiętam ( :-) ) ile razy się z nim spotkałem. Jak na taki motyw przyszło, Alex szybko odzyskuje pamięć i eliminuje przeciwników.

Przed tym dowiadujemy się nieco więcej o Alex. Najważniejsze jest to, że wiadomo jak ma ona rozpoznać podobnych do siebie. Nie jest jedyna.

Wykonanie „Nemesis 3 Pętla Czasu” nie jest już zaskakujące. Wiedziałem, czego mogę spodziewać się po Albertcie Pyunie. Zawieść się nie zawiodłem. Film jest… jeszcze gorszy niż „Nemesis 2. Nebula“. Gra aktorska leży na całego. Przypomina to występy teatrzyku z przedszkola. Ale przedszkolaki więcej serca w to wkładają. Lepiej grali, z większym zaangażowaniem w „The Gamers”, a jest to produkcja wyłącznie amatorska.

Efekty specjalne, podobnie jak w poprzednich częściach i jak cała reszta leżą i kwiczą. Chyba że to widz robi, bo sam miałem kilka razy taką ochotę.

Nemesis 3 Pętla Czasu” był całkowicie nudny, z fabuły ledwo co zapamiętałem. Ot kolejni przeciwnicy dla Alex, kolejna okazja, aby ponapinać muskuły. Nic szczególnego, ale można z uwagi, że jest taki zły zobaczyć.


Tytuł polski: Nemesis 3 Pętla Czasu
Tytuł oryginalny: Nemesis III: Prey Harder / Nemesis III: Time Lapse
Reżyseria Albert Pyun

Sue Price jako Alex Sinclair
Tim Thomerson jako Farnsworth 2

Artur Wyszyński

Nemesis 3 Pętla Czasu: Zamaskowany Farnsworth 2.
Nemesis 3 Pętla Czasu: Zamaskowany Farnsworth 2.
Nemesis 3 Pętla Czasu: Farnsworth 2 (Tim Thomerson).
Nemesis 3 Pętla Czasu: Farnsworth 2 (Tim Thomerson).
Nemesis 3 Pętla Czasu: Skan broni.
Nemesis 3 Pętla Czasu: Skan broni.
Nemesis 3 Pętla Czasu: I skan Alx (Sue Price).
Nemesis 3 Pętla Czasu: I skan Alx (Sue Price).
Nemesis 3 Pętla Czasu: Alex.
Nemesis 3 Pętla Czasu: Alex.
 Ten tekst jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa
            3.0 Polska.

Ten tekst jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

Archiwum

Zobacz również: