Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

Powrót do przyszłości II

Powrót do przyszłości II

Czyli nikt nie powinien wiedzieć zbyt dużo o swoim przeznaczeniu.

Marty McFly (Michael J. Fox) wraca z podróży w czasie do swojego domu. Z zdumieniem dostrzega zmiany jakie zaszły po jego manipulacji w przeszłości. Są bardzo korzystne - ojciec nie jest pierdołą, Biff stał się z prześladowcy sługusem, a w garażu stoi nowy samochód Martiego, dokładnie taki o jakim marzył. Nie zmieniła się tylko jego dziewczyna Jennifer (Elisabeth Shue), kocha go tak jak zawsze. Innymi słowy istna sielanka. Szczęśliwe chwile przerywa nagłe pojawienie się doktora Emmetta (Christopher Lloyd). Przybywa on z przyszłości, dzieci Jennifer i Martiego będą miały bardzo duże problemy, co doprowadzi do tragedii całą rodzinę. Tylko natychmiastowa wyprawa w przyszłość może temu zapobiec.

Sytuację poprawia bardzo duże podobieństwo Martiego do swojego syna Juniora (może dlatego że grał go ten sam aktor? :-) ). Marty wciela się w swojego syna i zapobiega problemom.

 

Nie są to jedyne problemy, Jennifer trafia do swojego domu w przyszłości i widzi coś czego widzieć nie powinna. Po wydostaniu jej i powrocie do przeszłości – to jest do roku 1985, podróżnicy odkrywają, że są to zupełnie inne czasy, niż te z których wyruszyli.

 

Po krótkim śledztwie odkrywają, że Biff Tannen (Thomas F. Wilson), odkrył tajemnicę DeLoreana. Cofną się w czasie do roku 1955 gdzie przekazał młodszej wersji siebie, Almanach Sportowy, książkę z wynikami imprez sportowych. Młody Biff szybko poznaje potęgę znajomości przyszłości, zaczyna wygrywać zakłady. Posiadając wielką ilość pieniędzy zamienia przyszłość w czas chaosu.

 

Jedynym sposobem na przywrócenie właściwej linii czasu jest ponowne cofnięcie się w czasie do 1985 roku, i odebranie Biffowi Almanachu. Doskonałym momentem na to jest potańcówka – ta sama z pierwszej części filmu.

 

Tu pojawiają się same smaczki. Widzimy Martiego na scenie i Martiego który przemyka się tak aby Marty go (czy raczej się) nie zauważył. Podobnie jest z doktorem, który w pewnym momencie pomaga samemu sobie i nawet z sobą rozmawia. Wszystko to w elegancki sposób połączone – to jest sceny z pierwszej i drugiej części. Ciekawie to się ogląda.

 

Poznamy w filmie też czego nie lubi Marti, przez co traci opanowanie i przez co rozwieją się jego marzenia.

 

Końcówka jest dość dramatyczna, doktor na skutek wypadku zostanie przeniesiony w czasie. Akurat tak aby mógł powstać jeszcze jeden film. :-)

 

Film jest równie zabawny i wciągający jak poprzednia jego część. Ciekawostką o której zdążyłem zapomnieć, jest to że podróżując w przyszłość Marty z doktorem udają się do 2015 roku. Niestety latających samochodów jakoś nie widać na niebie i ulicach. Nie ma też innych udogodnień występujących w filmie. W sumie to może i dobrze, gadające ubrania to nie to co chciałbym nosić. :-)

 

Tytuł polski: Powrót do przyszłości II

Tytuł oryginalny: Back to the Future II

 

Reżyseria: Robert Zemeckis

Scenariusz: Bob Gale, Robert Zemeckis

 

Michael J. Fox jako Marty McFly i Marty McFly Junior

Christopher Lloyd jako Dr Emmett Lathrop Brown

Lea Thompson jako Lorraine Baines

Jeffrey Weissman jako George McFly

Thomas F. Wilson jako Biff Tannen i Griff Tannen

Elisabeth Shue jako Jennifer Parker

 

 

Artur Wyszyński


powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii
powrot-do-przyszlosci-ii

Licencje:

Tekst: