Gwiazda Gigantów. James Patrick Hogan

Gwiazda Gigantów. James Patrick Hogan

2015-01-02 | Artur Wyszyński | Literatura | |
Czyli co znajdą Ganimedianie na Gwieździe Gigantów.

Ganimedianie zabawili przez pewien czas na Ziemi. Z niedokładnie znanych powodów postanowili wyruszyć ponownie na gwiezdną tułaczkę. Ich celem ma być, nazwana przez Minerwian, gwiazda Gigantów. Minerwianie wiedzieli że na ich planecie przed nimi zamieszkała inna rasa, która pewnego dnia opuściła planetę. Opowieści o gigantach zagościły w mitologii minenerwian. Ludzie odczytali minerwiańskie zapisy o ledwo widocznej gwieździe nazwanej Gwiazdą Gigantów. Czy jest szansa, aby to tam wyemigrowali Giganci?

W chwili odlotu ziemianie wysłali w stronę celu lotu Szapierona wiadomość o powrocie kosmicznych tułaczy. Wiadomość dotrze tam za wiele, wiele lat, ale i tak będzie szybciej niż Szapieron. Jak wielkie musiało być zdumienie ludzi, kiedy otrzymali odpowiedź(!), kilka godzin(!) później? Niestety Szapierona nie można było już zawiadomić. Kolejne wiadomości z Ziemi, pozostały już bez odpowiedzi.

W trzy miesiące po odlocie przyjaciół, dr. Victor Hunt bada tajemnicę Plutona, nie pasuje mu bilans energetyczny, jaki zmusił resztki Minerwy, aby została wyrzucona aż na tak daleką orbitę. Życie wydaje się wróciło do normy.

Po pewnym czasie na Ziemię ponowie zaczynają trafiać tajemnicze wiadomości. Są wysyłane z innego miejsca niż poprzednie, ale bez wątpienia są autentyczne. Pojawiają się w nich wątpliwości czy Ziemia nie stanowi zagrożenia, nadawca martwi się o los Szapierona, a nawet są sugestie, że Ziemia stoi na krawędzi III Wojny Światowej! W jednym z komunikatów tajemniczy nadawca zapowiedział swoją wizytę.

Gwiazda Gigantów to trzeci tom trylogii o Gigantach. I tym razem autor nie zwalnia tempa i serwuje swoim bohaterom pakiet nowych przygód i znajomości. Dowiemy się co się stało z Minerwą, poznamy VISARa, dowiemy się kto może oszukać człowieka i jak potoczyły się losy rasy Ganimeidyczyków. Przyjrzymy się jak szybko znajomi z poprzednich powieści będą odkrywać nowe fakty, bezskutecznie ukrywane przez obcych. Grupa Ziemian odwiedzi nawet obcą planetę!

Powieść podobnie jak jej pozostałe dwie części jest fantastycznie napisaną książką z wciągającą akcją, ciekawymi i zaskakującymi zwrotami akcji. Jest pełna tajemnic, które są dzielnie rozwiązywane przez naszych bohaterów.

Do pewnych wad cyklu należy to, że w Polsce zostały wydane trzy z pięciu książek. O tym czy będzie wydana reszta nie mam żadnych informacji. Cykl zasługuje na poznanie, nawet jeżeli to są tylko trzy powieści.

Artur Wyszyński

 Ten tekst jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa
            3.0 Polska.

Ten tekst jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

Archiwum

Zobacz również: