Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

Kroniki Riddicka

Kroniki Riddicka

Czyli niszczyciele światów kontra Riddick.

Riddick, przestępca, morderca, zbiegły (wielokrotnie) więzień ukrywa się przed łowcami nagród na odległej planecie, oczywistym „krańcu” wszechświata. Przez kilka lat miał względny spokój, jednak na jego trop wpadł Toombs (Nick Chinlund) wraz z grupą wspólników. Jako że los zmiennym bywa, po kilku minutach część oddziału jest martwa, statek ma nowego właściciela, a Toombs po wyjawieniu kto mu zlecił łowy na Riddicka zostaje na powierzchni planety. Riddick w swoim nowym statku leci na Helion Prime.

U celu jego lotu panuje napięta atmosfera, mieszkańcy boją się odwiedzin Necromongerów. Grupy fanatyków religijnych szukających ich ziemi obiecanej – Pod-wszechświata. Przewodzi im Lord Marshall (Colm Feore), jest on w połowie żywy, w drugiej będący czymś innym. Jest to skutek jego jednoosobowej pielgrzymki przez wrota Pod-wszechświata. Nawracając zawsze dają do wyboru nawrócić się na ich wiarę, lub umrzeć.

 

Obawy ludności nie są bezpodstawne i Lord Marshall i jego armia ląduje na Helion Prime. Obrona jest całkowicie bezskuteczna, pomimo pierwszych sukcesów, armii napastników nie można zabić, paradują sobie beztrosko z nożami wystającymi z pleców itp. Napastnicy nie wzięli jednak pod uwagę obecności Riddicka, czy jego metody będą skuteczne przeciwko najeźdźcy?

 

Film Kroniki Riddicka jest kontynuacją wydarzeń z Pitch Balck. Ponownie zobaczymy kilka postaci które mały szansę opuścić wraz z Riddickiem planetę z poprzedniego filmu. Odwiedzimy kolejną upalną planetę, kolejne więzienie (Riddick musi przecież skądś uciec :-) ). Jak to u Riddicka będziemy świadkami efektownych walk. Poznamy również część jego historii i pochodzenia.

 

Film, jak cała seria, jest w zasadzie tłem dla popisów Vin Diesel, łamiącego stereotyp typowego mięśniaka. Riddick jest sprytny, inteligentny. Wie więcej niż się wydaje że wie.

 

W filmie spodobały mi się ładne, choć proste efekty, ciekawie zaprojektowane statki i zbroje, sposób komunikacji :-).

 

Nie jest to kino najwyższych lotów, ale mało który film science-fiction może do takich należeć. Nie jest również tragiczny i da się go obejrzeć, bez frustracji na scenarzystę – „jak on to wymyślili?”.

 

Tytuł polski: Kroniki Riddicka

Tytuł oryginalny: The Chronicles of Riddick

Reżyseria: David Twohy

 

Vin Diesel jako Richard B. Riddick

Colm Feore jako Lord Marshal

Thandie Newton jako Dama Vaako

Judi Dench jako Aeron

Karl Urban jako Vaako

Alexa Davalos jako Kyra

Linus Roache jako Purifier

Yorick van Wageningen jako The Guv

Nick Chinlund jako Toombs

Keith David jako Abu „Imam” al-Walid

 

 

Artur Wyszyński


kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka
kroniki-riddicka

Licencje:

Tekst: