Niniejsza strona korzysta z ciasteczek (cookies).
Zobacz szczegóły.
ArtulinoNet na Facebook
Artulino na Twitter

Underworld: Przebudzenie

Underworld: Przebudzenie

Czyli wampiry są wśród nas.

Selene (Kate Beckinsale) i Michael są bezpieczni. Starszyzny wampirów już nie ma. Została zlikwidowana. Pojawia się jednak kolejny problem, przyszło nowe zagrożenie. Prawdę o wampirach i wilkołakach – o tym, że są to realne istoty, a nie fikcja literacka, czy filmowa – poznają zwykli ludzie. Pojawia się coraz więcej zarażonych (a może przekształconych?). Zostaje wprowadzony stan wyjątkowy. Na chorobę nie ma lekarstwa, więc zarażonych się… eliminuje.

Selene i Michael Selene i Michael muszą się bronić i uciekać. Selene ma kilkusetletnie doświadczenie w walce. I jest wampirem. Nie pomaga jej to za bardzo, ulega siłom ludzi, Michaelowi udaje się zbiec.

 

Wampirzyca budzi się w jakimś laboratorium, a że jej się to nie podoba, postanawia opuścić swych gospodarzy. Powoduje przy tym znaczne uszczuplenie stanu osobowego pracowników. :-) Jest jeszcze szybsza niż poprzednio. Ma też wrażenie, że ktoś jej pomaga, przypuszcza, że to Michael.

 

Po dotarciu do portu, skąd wcześniej miała odpłynąć z Michaelem, odkrywa że statku już nie ma, a usłużny strażnik informuje ją, że od awantury jaka się wywiązała na nadbrzeżu minęło… 12 lat!

 

Dobita Selene ma jakieś wizje. Może hibernacja wzmocniła jej więź psychiczną z partnerem?

 

A później dzieje się wszystko naraz: Selene ucieka szukając Michaela. Detektywi prowadzą śledztwo. Ktoś ją śledzi. Naukowcy chcą aby doprowadziła ich do zbiegłego Michaela. Jest też kolejna strona… I jeszcze niedobitki Lykan.

 

Po drugiej części naprawdę mocno trzeba było się wysilić aby wymyślić kontynuację opowieści o Selene. Pokazać pradzieje walki wampirów i wilkołaków, nie było trudno. Jednak kontynuacja… Sądzę, że lepiej jak by nie powstała. Fabuła jest naciągana jak majtki Ski, na zawodniku Sumo. Jakieś laboratoria, komórki policji do spraw wilkołaków i wampirów…

 

Wyraźnie widać, że poziom filmu jest dużo niższy niż poprzednie jego części. Jest on oczywiście ciemny – rozumiem, że to wampiry, ale robi się to powoli męczące. Rozbawił mnie błąd filmowy – w pewnym momencie bohaterowie uciekają samochodem i mijają TEN SAM budynek, raz z lewej, raz z prawej strony. Nie mogli się zdecydować gdzie uciekać. :-)

 

Boję się jednej rzeczy odnośnie tej sagi. Powstaje część piąta. Ciekawe jak mocno tam naciągną fabułę…

 

 

Tytuł polski: Underworld: Przebudzenie

Tytuł oryginalny: Underworld: Awakening

Reżyseria: Måns Mårlind, Björn Stein

 

 

Kate Beckinsale jako Selene

Stephen Rea jako Dr Jacob Lane

Michael Ealy jako Detektyw Sebastian

India Eisley jako Eve

Artur Wyszyński


underworld-przebudzenie
underworld-przebudzenie
underworld-przebudzenie
underworld-przebudzenie
underworld-przebudzenie
underworld-przebudzenie
underworld-przebudzenie
underworld-przebudzenie

Licencje:

Tekst: